Až do 4. listopadu mohou lidé zavítat na výstavu mincí. Ta se koná v Plzni

V letošním roce si připomínáme významné 700. výročí od narození největšího českého krále a římského císaře Karla IV. Jeho podobu na mincích a medailích v průběhu historie mohou díky unikátní výstavě ze soukromé sbírky obdivovat návštěvníci v Plzni. V týdnech od 24. 10. – 4. 11. 2016 je v nových výstavních prostorách společnosti TrustWorthy Investment na Slovanské třídě k vidění část vzácné soukromé sbírky pana Milana Bašeho. Sbírka je specifická tím, že se jedná pouze o mince, medaile a pečeti s motivy a podobiznami Karla IV.

vystava-minci-karel-iv-zdroj-trustworthy-investmentFoto: Ilustrační, zdroj: TrustWorthy Investment

„Naše společnost má ve svém portfoliu nejen zlato a diamanty, ale na evropské úrovni se zaměřuje také na numismatiku. Rozhodnutí, jak oslavit významné výročí, bylo proto poměrně jasné. Karla IV. a jeho odkaz bychom rádi přiblížili veřejnosti prostřednictvím mincí a medailí,“  říká Jan Duchoslav ze společnosti TrustWorthy Inwestment. Pan Milan Baše z Prahy pokračuje ve zcela unikátní sbírce, kterou před lety založil jeho otec. Sbírá medaile, mince a další předměty, na kterých je vyobrazen Karel IV. Nejstarší medaile se datují dokonce do 17. století, kdy nejstarší mince byly vyražené za vlády Karla IV. Medaile a pamětní mince byly vydávány k různým příležitostem. Velké množství jich nechala vyrazit například také pražská Karlova univerzita.

Výstavu ze sbírky Milana Bašeho i medaile s Karlem IV. podle návrhu Jiřího Harcuby mohou zájemci zhlédnout v nových výstavních prostorách ve dnech 24. 10. – 4. 11. 2016 v Plzni na Slovanské třídě 100. Vstupné je pro návštěvníky zcela zdarma.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>