Barokní festival zaútočí letos na všechny smysly návštěvníků

Hudba, tanec, jídlo, vůně, ale třeba i ohňostroj nebo škola barokního tance. Tak na to všechno láká v letošním roce jedna z nejvýznamnějších letních kulturních akcí v Plzeňském kraji – Letní barokní festival 2017. Festival začíná 10. června 2017 v Mariánské Týnici a zavítá na 8 barokních památek v kraji.

letní barokní festival, kupk.czFoto: Ilustrační – Barokní festival, zdroj: KÚPk

„Slavnostního zahájení festivalu se i letos zhostila Mariánská Týnice, kde se návštěvníci mohou těšit na koncert sboru Schola Gregoriana Pragensis a v nočních hodinách pak na barokní ohňostroj. Během následujících tří měsíců se postupně festival představí na různých místech regionu, například v Klatovech, na Zelené Hoře, v Tachově, Plasích, Hrádku u Sušice, Kladrubech a Manětíně,“  zve k návštěvě náměstek hejtmana pro oblast kultury a památkové péče Martin Baxa.

Letní barokní festival 2017 je součástí unikátního projektu Plzeňského kraje „Západočeské baroko“, jenž vznikl v lednu 2016. Hlavní osu tvoří 8 slavností ve významných barokních lokalitách Plzeňského kraje. Každá z nich tak nabízí poměrně bohatý program, při němž je baroko vnímáno opravdu všemi smysly. Návštěvníci si mohou poslechnout barokní hudbu, ochutnat barokní menu, navštívit noční prohlídku vybrané památky, zažít barokní dostaveníčko nebo si přivonět k vůním tak typickým pro baroko. Oku nepochybně zalahodí i ohňostroj, který v baroku vypadal úplně jinak než dnes.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>