Bavorsko zavede pohraniční policii. Namátkové kontroly se mohou dotknout také Čechů

Nová vláda Bavorska se rozhodla zareagovat na rostoucí vlnu nelegální migrace a v té souvislosti od července letošního roku zavede pohraniční policii. Jejím úkolem bude střežení hranice na česko-německém pomezí a v oblasti hranic s Rakouskem. Tato informace vyplývá z včerejšího rozhodnutí, s nímž nová bavorská vláda přišla. Hranice s Českou republikou a Rakouskem bude od tohoto období sledovat více policistů a vypomohout také drony. Kontroly, které v té souvislosti mohou být zavedeny, se mohou dotknout také Čechů cestujících do této oblasti. 

bavorský min.vnitra Joachim Herrman v doprovodu policistů, zdroj - innenministerium.bayern.deFoto: Bavorský min.vnitra v doprovodu policistů, zdroj: innenministerium.bayern.de

Zemská vláda premiéra Markuse Södera odsouhlasila tento plán již na svém prvním zasedání, které se konalo v Mnichově. Cílem celého tohoto opatření je zvýšit bezpečnost v pohraničním prostoru s Českem a Rakouskem. Policie se sídlem v Pasově bude mít k dispozici zhruba 1000 příslušníků a přiřazeno k ní bude dalších 500 lidí, kteří se již v příhraničních oblastech účastní pátrání.

Markus Söder požaduje, aby bavorská policejní jednotka mohla zcela běžně provádět také hraniční kontroly nezávisle na spolkové policii. Již nyní se o tomto kroku plánuje jednání s vládou v Berlíně. Na česko-německém pomezí se často pašují drogy. Oblast také v poslední době poznamenala vlna nelegální migrace.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat