Během víkendu a pondělí chytili policisté několik hříšníků. Ti usedli za volant pod vlivem alkoholu a drog

V průběhu uplynulého víkendu a svátečního pondělí chytili plzeňští policisté hned několik hříšníků, kteří usedli za volant pod vlivem návykových látek. Několik řidičů nadýchalo, jiní zase řídili pod vlivem drog.

pátrání po migrantech u lískové, policie.czFoto: Ilustrační, zdroj: Policie ČR

„Ve dnech od 5. do 9. května 2017 na různých místech města Plzně řešili policisté 9 řidičů ve věku od 18 do 36 let, kteří nedbali na dodržování zákonů a usedli za volant i přesto, že byli pod vlivem návykových látek. U šesti řidičů bylo zjištěno, že řídili automobil pod vlivem omamných a psychotropních látek. Tři řidiči usedli za volant pod vlivem alkoholu, policisté jim naměřili dechovou zkouškou 0,62 promile, 1,15 promile a 1,75 promile alkoholu,“  sdělila mluvčí policistů Veronika Hokrová. Ve třech případech policisté orientačním testem na drogy zjistili, že byli řidiči ovlivněni psychotropní a omamnou látkou, konkrétně amfetaminem a metamfetaminem. Ve dvou případech orientační test ukazoval pozitivní hodnotu na látku canabis a v jednom případě na látky canabis, amfetamin a metamfetamin.

„U dvou řidičů policisté dokonce zjistili, že v době řízení motorového vozidla mají vysloveny platné zákazy činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel. V šesti případech policejní hlídka zadržela řidičům řidičské průkazy a jeden řidič nepředložil žádný doklad potřebný pro provoz a řízení vozidla. Policisté všem řidičům zakázali další jízdu,“  doplnila mluvčí.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>