Bezdomovec uvízl ve vraku auta. Muž visel za kalhoty z vozu ven, nohy měl silně omrzlé

Doslova pastí se stal jednomu plzeňskému bezdomovci zaparkovaný vrak auta. Muž v něm nejspíše nocoval, a když vylézal z vozu ven, zůstal uvízlý za kalhoty a to tak nešťastně, že visel hlavou dolů. Tak ho nalezla také náhodná svědkyně, která okamžitě zavolala plzeňské strážníky. Muž měl velké štěstí, že neumrzl!

bezdomovec-v-aute-zdroj-mpplzenFoto: Autentické foto, zdroj: MP Plzeň

„Vrak automobilu, u kterého strážníci muže bez domova posléze objevili, byl pro něj doslova pastí. Visel z něj za kalhoty, jež měl vysvlečené až ke kotníkům. Nehýbal se, země se dotýkal rameny a hlavou, byl zraněný a bylo vidět, že má obě nohy omrzlé. Tou dobu se teplota vzduchu pohybovala kolem -14 stupňů Celsia. Záchranu strážníkům stěžoval kříženec německého ovčáka, kterého se jim muselo podařit nejdříve uklidnit. Pes jim totiž bránil v přístupu, štěkal a vrčel. Hlídka nakonec muže ze zavěšení za nohy osvobodila a s maximální opatrností jej uložila na připravenou termofólii. Následně mu poskytla prvotní pomoc. Osmapadesátiletý muž byl zmatený, dezorientovaný a tvrdil, že na místě byl pouze jen chvíli a odchází, přičemž nohy mu to zjevně nedovolily. Přivolaní záchranáři muže transportovali do zdravotnického zařízení. O psa se postarali strážníci z odchytové skupiny, odchytli ho a převezli do útulku,“  popsala vysvobození uvězněného muže mluvčí strážníků Jana Pužmanová.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>