Bezdomovkyně se válela u domu, mladík močil na nákladové rampě obchodu. To je prostě Plzeň!

Strážníci plzeňské městské policie měli v uplynulých dnech poměrně napilno. Kromě toho, že řešili bezdomovkyni, která se válela u jednoho z domů v Plzni, byli povoláni také k mladému muži, který nejprve ukradl konzervy s tuňákem a poté šel před zraky strážníků močit na nákladovou rampu obchodu. 

bezdomovkyne-na-nadrazi-vlaku-v-plzni-zdroj-mp-plzenFoto: Ilustrační – bezdomovkyně se válela na veřejném prostranství, zdroj: MP Plzeň

„Strážníky zaměstnala před půlnocí 20.března opilá žena bez domova, jež se povalovala před domem v Bezručově ulici. Strážníkům dobře známá bezdomovkyně byla ve stavu, kdy byla pomočená a svými silami se nebyla schopná postavit na vlastní nohy,“  sdělila mluvčí strážníků Jana Pužmanová. Podle jejích informací byla žena v takovém stavu, že ještě stihla strážníkům nadávat a vzdorovala. „Vzhledem k tomu, že jí hrozilo prochladnutí a tím i bezprostřední ohrožení života a zdraví, přivolali strážníci své kolegy s vozidlem upraveným pro převoz podnapilých osob, kteří jí následně dopravili do protialkoholní záchytné stanice,“  doplnila Pužmanová.

Toto však nebyl jediný případ, který strážníci řešili. Již v úterý večer byli povoláni k případu do obchodu v Radčické ulici, kde měli opilého muže, který měl poškodit zboží a vzniklou škodu odmítal uhradit.

„Dvacetiletého mladíka si na prodejní ploše všiml pracovník ostrahy, do kapsy se totiž pokusil si nacpat trojbalení tuňákových konzerv, přitom roztrhl vnější obal. Poškozené zboží pak odmítal uhradit. Během řešení události mladík oznamovateli vulgárně nadával a vyhrožoval mu,“  doplnila mluvčí strážníků. Ve svých výhrůžkách mladý muž pokračoval i po výzvě hlídky. „Mladík se na místě podrobil dechové zkoušce, která byla pozitivní. Nadýchal 2,13 promile. Přivolaná hlídka s vozidlem pro převoz podnapilých osob ho transportovala na záchytku. Při čekání na její příjezd se dotyčný opřel na veřejném parkovišti o část nákladové rampy a začal na ni močit. K dořešení bude celá věc předána přestupkové komisi,“  uzavřela mluvčí Pužmanová.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat