Bezpečnostní akce, která se uskutečnila v pátek, sklidila úspěch. Opatření se zúčastnil i ministr Chovanec

Policisté z územního obvodu Plzeň-město provedli v pátek večer rozsáhlou bezpečnostní akci, která byla zaměřena na zajištění pořádku v ulicích města. Policisté v rámci této akce zkontrolovali šest desítek osob a několik vozidel. Celé bezpečnostní akci přihlížel také ministr vnitra Milan Chovanec.

kontrola ubytoven, zdroj - policie ČRFoto: Ilustrační, zdroj: Policie ČR

„V pátek ve večerních hodinách proběhla na území města Plzně další akce Bezpečné centrum. S policisty se do ulic vydal i ministr vnitra, hejtman Plzeňského kraje a primátor města Plzně. Policisté dohlíželi v plzeňských ulicích na dodržování veřejného pořádku a zjišťovali, zda se cizinci pohybují na našem území legálně, zda se provozovatelé nedopouští protiprávního jednání souvisejícího s podáváním alkoholických nápojů osobám mladším 18 let a jiná ustanovení vyplývající ze zákonů. V souvislosti se zákonem č. 65/2017 Sb., o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek zjišťovali také jeho dopad na pohyb osob na veřejných prostranstvích zejména před restauračními zařízeními,“  sdělila mluvčí policistů Martina Korandová. Akce se zúčastnili policisté z pořádkové služby, odboru cizinecké policie, služby kriminální policie a vyšetřování, služební kynologie a městští strážníci. V rámci opatření byl posílen i výkon služby na operačním středisku.

„Využíváme i městský kamerový systém, díky kterému jsme schopni velmi rychle reagovat na různé situace, a často se tím podaří předejít páchání protiprávního jednání.  Policisté zkontrolovali 63 osob, z toho bylo 9 cizinců, a desítku motorových vozidel.  Během akce nedošlo k vážnému narušení veřejného pořádku,“  doplnila mluvčí.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat