Bezpečnostní akce: Policisté v regionu kontrolovali ubytovny i železniční stanice

Policisté se rozhodli na několika místech regionu uskutečnit bezpečnostní akce. V Plzni vyrazilo několik policistů do tamních ubytoven, na Domažlicku policisté kontrolovali železniční stanice a vlaková nádraží.

kontrola ubytoven, zdroj - policie ČRFoto: Autentické foto – kontrola ubytoven v Plzni na Doubravce, zdroj: Policie ČR

„Policisté z Obvodního oddělení Plzeň 4 realizovali ve čtvrtek další z řady bezpečnostních opatření, jejichž cílem je zvýšení bezpečnosti na jimi spravovaném území. Do akce se tentokrát zapojili i policisté Odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje a strážníci Městské policie Plzeň. Strážci zákona se zaměřili především na kontrolu osob ubytovaných v těchto zařízeních, kontrolu legálnosti pobytu cizinců na území České republiky a ověřování pravosti dokladů. Kromě jiného samozřejmě pátrali po hledaných a pohřešovaných osobách, odcizených věcech, vozidlech a kolech. V rámci akce dohlíželi i na dodržování nočního klidu a veřejného pořádku,“  sdělila k akci policejní mluvčí Hana Štefflová. Podle jejích informací navštívili policisté od čtvrté hodiny odpolední do deváté večerní celkem devět ubytovacích zařízení. Během této akce policisté zkontrolovali celkem sto dvacet sedm osob. Ve sto jedenácti případech se však jednalo o cizí státní příslušníky. „Ti všichni až na jednoho, kterému byla uložena bloková pokuta ve výši 500 korun, prošli kontrolami tak zvaně „bez ztráty květinky“. Všichni měli doklady i potřebná povolení v naprostém pořádku,“  doplnila Štefflová.

„Na jedné z ubytoven byl policisty vypátrán muž, který se úmyslně vyhýbal výkonu trestu odnětí svobody. Teprve 22letého mladíka policejní hlídka zadržela a poté, co s ním byly provedeny všechny neodkladné úkony, byl převezen do plzeňské věznice. Kromě trestu, který si zde odpyká za předchozí trestnou činnost, jej může soud poslat do vězení na další dva roky za to, že bez vážného důvodu nenastoupil trest odnětí svobody, a tak se dopustil přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“  doplnila mluvčí.

Druhá bezpečnostní akce se uskutečnila v předchozích dnech na teritoriu Domažlicka. Tam policisté kontrolovali nádraží a železniční stanice.

„Domažličtí policisté se v době od 7.00 hodin dne 14. března do 7.00 hodin dne 15. března zapojili do bezpečnostního opatření s názvem „24 Blue RAD“. Opatření bylo orientováno na prevenci trestné činnosti v prostoru železnice na teritoriu Domažlicka,“  sdělila policejní mluvčí Dana Ladmanová. Policisté se při akci zaměřili na narušování veřejného pořádku v prostředí železnice a kontrolovali vlakové zastávky, nádraží i vlakové soupravy. Do akce bylo zapojeno celkem 13 policistů, kteří zkontrolovali 31 osob, 19 vlakových nádraží, 10 osobních i nákladních vlakových souprav.

„Kontrolovali železniční dopravní cesty včetně železničních přejezdů, kterých bylo celkem 36. Zaměřili se na řidiče vozidel, zda dodržují povinnost zastavit vozidlo před železničním přejezdem, na dodržování rychlosti, průjezd na signalizaci železničního přejezdu a na další přestupky. Při akci zjistili na železničních přejezdech dva přestupky,“  doplnila Ladmanová. Při samotné akci se policisté zaměřili také na neoprávněný vstup do kolejiště mimo vyznačené prostory.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>