Blovice: Místní obyvatel nazval strážníky „vořežpruty“. Ti na něho podali oznámení o přestupku

O skutečný poprask v Blovicích na jižním Plzeňsku se postarali dva tamní městští strážníci poté, co za svoji osobu podali oznámení o přestupku na jednoho z místních obyvatel, jenž je veřejně kritizoval na sociálních sítích, konkrétně Facebooku. Místní třicetiletý muž strážníkům veřejně v komentářích na této sociální síti vyčetl, že podle něho neodvádí dobrou práci a mnohdy jsou ve městě téměř zbyteční. V několika svých příspěvcích je muž nazval „vořežpruty“ a „darmožery“. Strážníci si však takovéto chování nechtěli nechat líbit a na muže podali ke státní policii oznámení o přestupku.

MP Blovice, zdroj - FB.comFoto: Ilustrační – strážníci MP Blovice, foto: facebook.com

„Zabýváme se přestupkem proti občanskému soužití, který jsme dále postoupili ke správnímu orgánu k dalšímu projednání. Nejedná se o trestní oznámení. Kvalifikovali jsme to jako přestupek proti občanskému soužití,“  sdělil na náš dotaz krajský policejní mluvčí Jan Koželuh.

Jelikož za celým sporem stojí několik nevhodných příměrů, kterými třicetiletý muž strážníky označil, rozhodli jsme se oslovit také samotné aktéry celé kauzy. „Přijde mi to jako chytání se stébla, jak umlčet kritiku na adresu těch dvou pánů a jak obhájit svoji existenci v uniformě, když už ne svými pracovními výsledky. Vůbec je nechápu, proč podali trestní oznámení, když nikde v příspěvcích nebyla uvedena kritika jich jako soukromých osob, ale pouze kritika jejich pracovní činnosti,“  uvedl Ondřej Pál, který nyní bude čelit přestupkovému řízení za své výroky na adresu dvojice blovických strážníků. Ten však má i nadále pocit, že strážníci jsou ve městě téměř nepotřební.

„Možná by občanům města prospělo jejich zrušení a přesměrování peněz určených na jejich platy, výcvik a vybavení, třeba na sport nebo hasiče, kteří v našem městě mají větší úctu občanů, než městští strážníci,“  dodal Pál, jenž strážníky dlouhodobě za jejich činnost ve městě veřejně beze strachu kritizuje. Není však jediným, kdo má k práci městských strážníků výhrady. Kritiků se objevuje stále víc.

„Nikdy jsem je neviděla jít pěšky po městě, aby dohlíželi na pořádek. Jen se neustále vozí autem a jsou někde schovaní,“  řekla téměř osmdesátiletá důchodkyně Marie, s níž jsme mluvili na tamním náměstí.

„Jediné, co jsem o městských strážnících prohlásil, a to na sociální síti Facebook bylo, že je potřeba razantního přehodnocení funkčnosti a schopností současné podoby MP Blovice. A že její současná podoba a funkčnost je spíše kontraproduktivní. Několik dní na to mě konfrontoval jeden ze strážníků před jedním z blovických obchodů. Naštěstí před svědky. Velmi nevybíravě a výhružným tónem mi řekl ať si laskavě dávám pozor na ústa, ať si uvědomím, kdo je policistou a že nemám právo o nich (o strážnících) cokoliv pronášet, natož na veřejně přístupné sociální síti. No, osobně mi to dodnes přijde k smíchu. Ale i na tuto jejich akci čekala reakce v podobě několika článků v místních novinách,“  řekl na adresu strážníků dnes třiadvacetiletý Pavel Hofrajter, který také v nedávné minulosti strážníky na sociální síti kritizoval. Ten však naštěstí nemusel čelit přestupkové komisi jako nyní třicetiletý Ondřej Pál, který tam skončí po svých výrocích.

Podle Jána Hudáka, jenž v Blovicích pracuje jako jeden ze dvou městských strážníků, však překročilo chování muže únosnou míru. Jak sám připustil, strážníci se občasně setkávají se stížnostmi na jejich práci, ale vše musí probíhat ve slušnosti. Podle jeho slov mu nejvíc vadí, že Ondřej Pál vůči nim používá nevybíravých výrazů a nadávek. To bylo také důvodem, proč oba strážníci podali na muže u svých státních kolegů přestupkové oznámení.

„Kdyby to bylo poprvé, neřeknu, ale už se to opakovalo. Já toho člověka neznám a nikdy jsem s ním do kontaktu nepřišel – ani kolega, takže já nevím, proč si nás bere do pusy. To je jako já bych si někoho vytipoval a nadával mu veřejně přes internet nebo Facebook,“  řekl Ján Hudák. Podle něho on ani jeho kolega s Ondřejem Pálem do kontaktu nikdy nepřišli a vůbec nechápe, proč se zaměřil na ně.

„Ať si ti lidé uvědomí, co píší a o kom píší. Když si bude takhle psát o svém kamarádovi a pak se tomu zasmějí, neřeknu nic. Ale když píší o úřední osobě takhle, tak si myslím, že je to docela velký problém,“  doplnil Hudák.

Na náš dotaz zda jako veřejně činné osoby nejsou povinni snést jistou dávku kritiky, Hudák připustil, že muž není jediným, který je v minulosti kritizoval. Ovšem většina kritiků se vždy chovala podle jeho slov slušně. „Není jediným, který třeba kritizuje. Ale ostatní kritizují slušně, nikoho neuráží. Já sám mohu také kritizovat, je svoboda slova, ale nebudu hulvát,“  dodal strážník.

 

15 thoughts on “Blovice: Místní obyvatel nazval strážníky „vořežpruty“. Ti na něho podali oznámení o přestupku

 • 18.8.2016 at 08:45
  Permalink

  Nechápu, proč by nemohl pan Pál sdělit veřejně svůj názor. Celá kauza mi přijde fakt směšná. On již delší dobu tvrdí, že mu přijde, že jsou městští strážníci v Blovicích zbyteční a zbytečně placení. Význam slov, která k tomu použil, to jen dokládají, nejsou to žádná sprostá slova, navíc je i zdůvodnil. Je to názor občana z Blovic a nechápu, proč by za to měl být takto přehnaným způsobem linčován! Nejsme v totalitě, aby se nemohl vyjádřit… Druhou věcí je, že mě překvapilo, proč nikdo z kritiků nepřišel na zastupitelstvo, když se tam Městští strážníci projednávali. Celkově mě v Blovicích mrzí to, že není zájem věci projednávat tam, kde to má smysl – na zastupitelstvu. Můžete přijít, dát podnět apod., a můžete tím spoustě věcí pomoct. Takhle je to jen zbytečná přestřelka, která díky jisté ješitnosti přidělá práci pár úředníkům, kteří jsou v celé kauze nevinně….

 • 10.8.2016 at 18:03
  Permalink

  Vážený pane starosto.

  Osobně nevím, proč si berete do úst a vadí vám, že portál něco napsal. Ano, udeřil na téma, které se nemusí líbit – hlavně politikům, kteří vždy usilují o krásný obraz. Je před volbami, jistě budete nejspíše kandidovat a tohle vás může poškodit ve volbách. Chápu a rozumím. Nicméně by bylo více než slušné, kdyby jste místo útoků na kdekoho raději odpověděl na otázku pana Pála ohledně té smlouvy o MP, kde se praví, že MP Blovice pro Nepomuk měla nebo má něco zajišťovat. Myslím si, že tvrzení, že pan Pál lže, je skutečně přehnané, neboť předložil nějaký dokument, který naopak vyvrací vaše slova. Bez urážky! Proto je na místě zareagovat a uvést věci na pravou míru. Otázka zní jasně: Co MP Blovice vykonává (nebo vykonávala v minulosti) pro město Nepomuk?!. Je smlouva, kterou pan Pál předložil platná a autentická?

  Ale zpět k vašemu pošlapávání všeho a tvrzení o „kličkování“. Jediný, kdo tu nyní kličkuje, jste bohužel Vy, pane starosto. Nezlobte se na mne, ale z toho co píšete to ta zní jasně. Pan Pál Vám jasně předložil argument a navíc důkaz o propojenosti MP Blovice s městem Nepomuk a Vy tvrdíte, že lže. Tak kde je pravda, proboha?! Proto byste měl na tu otázku odpovědět namísto kopání do kdekoho.

  A poslední: Co bulvárního ten portál napsal? Nic! Jen konstatoval to, co se v Blovicích stalo. To je celé. Kdyby byl tak bulvární – jak píšete – pak by se nebavil ani se strážníky a rovnou napsal co se stalo. Napsal by to po svém tak, aby vše bylo proti městu. To se nestalo. Ten protál dal prostor v článku všem starnám se vyjádřit (MP, hříšníkovi i náhodným lidem). Takže o bulvárnosti nemůže být ani řeč. Za další, podívejte se na bulvární deníky, ti píší jinak.

  Víc nemá cenu komentovat.

 • 10.8.2016 at 17:51
  Permalink

  Vážený pane starosto,
  než někoho veřejně nazvete lhářem, tak si po sobě přečtěte, co podepisujete.

  Popíráte snad, že Váš podpis na tomto dokumentu – Veřejnoprávní smlouvě na výkon agendy městské policie, umístěném na oficiálních stránkách města Nepomuk, je pravý?

  Nebo budete z občanů dál dělat pitomce a tvrdit, že MP Blovice nemá s Nepomukem nic společného?

  Zde je odkaz na tuto smlouvu.
  http://www.nepomuk.cz/uploaded/Files/verejnopravni%20smlouvy/2016/Ve%C5%99ejnopr%C3%A1vn%C3%AD%20smlouva%20na%20v%C3%BDkon%20agendy%20m%C4%9Bstsk%C3%A9%20policie%20+%20dodatek.pdf

  S pozdravem Ondřej Pál

 • 10.8.2016 at 16:52
  Permalink

  Vážení čtenáři,
  k textům pana O. Pála ještě jednou a naposledy.

  1. Městská policie Blovice v Nepomuku neslouží a ani tam nezajíždí. PAN PÁL OPĚT LŽE!!

  2. Jednotlivé dotazy nebudu řešit pře bulvární a pochybnou sociální sít, jakou bezpochyby podle svého obsahu Plzeňsko na dlani je.

  3.Tento můj výstup zde je opravdu poslední. I mým vnukům stačí něco říci pouze 1x. Kdo ani potřetí nepochopí a pořád se musí znovu a znovu dotazovat či neustále stejné opakovat, to je potom těžké . Hrdina do očí koná, zbabělec s komplexy kličkuje jako zajíc. A to ještě na pořádnou dálku.

  Jan Poduška

 • 7.8.2016 at 19:41
  Permalink

  Fandím panu Pálovi,nebojí se říci názor,což se dnes lidem nelíbí,natož přijmout kritiku. Rád podpořim :)

 • 4.8.2016 at 14:20
  Permalink

  Vážený pane starosto,
  tak ještě jednou a popořadě.

  Ad bod 1)
  Bankomat a spořitelna jsou umístěny pořád na stejném místě. Pokud je mi známo, za 30 let mého života se nestala jediná dopravní nehoda na tomto přechodu. A 10 let existence MP v Blovicích tomu nijak nepředešlo. Srážce s chodcem MP v 17:00, kdy už bývá doma, stejně nezabrání. Možná stavební úprava by pomohla.

  Ad bod 2)
  http://www.nepomuk.cz/uploaded/Files/mestsky-urad/smlouvy/Smlouva-mestska-policie-Nepomuk.pdf
  Veřejně přístupný dokument o MP Blovice a její přítomnosti ve městě Nepomuk. Zejména doporučuji článek 4.

  Ad bod 3)
  Je vaší soukromou věcí s kým, kde a jak budete komunikovat. Nikdo vás nemůže nutit. Mne můžete kontaktovat kdykoliv, v jakékoliv společnosti.

  Ad bod 4)
  Nejedná se o činnost MP ale o to, že na radnici skoro nikdo nevěděl, co výraz „vořežprut“ znamená.

  Ad bod 5)
  MP v Blovicích opravdu nutná není. Nebyla a ani nebude. Nemusíte dávat na facebook žádné faktury atd, ale vysvětlení proč MP stojí u Makra by možná nebyla od věci. Mimochodem, já jako občan města bych měl mít možnost vědět, kolik co stojí.

  Nevím proč bych měl kandidovat, nemám politické cíle.

 • 27.7.2016 at 10:59
  Permalink

  Vzhledem k tomu ,že příspěvek pana Pála je mimořádně vulgární, budu reagovat je krátce.
  1. Zpráva o činnosti MP je dostatečně obsáhlá a dokazující naplněnost městské policie podobně jako např. v Horažďovicích , v Přešticích a dalších podobných městech. Těžko se někomu něco vysvětluje, kdy vysvětlení nechce slyšet. Parkování před přechodem je velmi nebezpečné. Je třeba, aby MP ještě více tento bod sledovala, aby se předešlo srážce s chodcem. Pan Pál tedy NEMÁ PRAVDU.
  2. MP Blovice v Nepomuku neslouží. Zde opět pan Pál LŽE.
  3. Večer v restauraci jsme byli s naší kamarádkou slavit její narozeniny. Bylo by k ní velmi neslušné, abych současně řešil s panem Pálem vulgární urážky těžkého kalibru vůči strážníkům. Od toho jsou orgány trestního řízení. Mimo to by to bylo od mne velmi neslušné vpadnout do zábavy jiného kolektivu v restauraci. Navíc řešení problémů MP a dalších restauraci u piva není to úplně pravé ořechové.
  4. Činnost MP na radnici řeším pouze s MP a s tajemníkem MÚ. Ostatní úředníci o tomto nic neví. Pan Pál zde opět LŽE!
  5. Pokud má pan Pál nějaké nápady, připomínky a návrhy, může kdykoliv přijít na radnici za mnou nebo přímo na MP, nebo na zasedání zastupitelstva. Mnohé by se třeba vyřešilo nebo vysvětlilo. Tak, jako to dělá spousta našich spoluobčanů. Na sociální sítě rozhodně nebudu posílat důkazy, faktury a podobně o městské policii. To má pan Pál opravdu zvláštní představy. Do hospody přijdu rád na pivo, pobavit se ale ne řešit problémy města.
  6. Znovu prohlašuji, že za MP si stojím a tvrdím že je nutná. Tvrdit, že na vlně posměchu se svezu i já, mne bude sice mrzet , ale vím že konám v souladu povinností podle zákona o obecní policii a v dalších činnostech podle nejlepšího svědomí ve prospěch občanů města Blovice.
  7. Pokud pan Pál nechce komunikovat o problémech ve městě bez vulgarity a urážek na místech tomu příslušných, pak musí příště ve volbách kandidovat a být zvolen. Pak přetvořit město k obrazu svému. A jak sám říká, lhostejně k 3000 obyvatel.

  Jan Poduška, starosta města Blovice

 • 26.7.2016 at 13:57
  Permalink

  Nedá mi to, abych nereagoval. Vážený pane starosto, to číslo Blovických novin mám shodou okolností i doma. Právě kvůli tomuto článku.

  Takže ad bod 1)
  Strážníci řešili 740 přestupků, z toho 720 v dopravě. Vcelku by mne zajímalo, kolik pokut z těch 57 ostatních přestupků padlo, za zaparkování u bankomatu, když zbytek byl překročení povolené rychlosti. Poměrně slušný byznys, že ano?

  Odkazuji: https://www.novinky.cz/domaci/143482-mereni-rychlosti-v-obcich-je-byznys-tvrdi-jedni-zakaz-zhorsi-bezpecnost-rikaji-kritici.html

  Ad 2) Je zvláštní pane starosto, že po celou dobu, co se podle vás objevují nepravdivé a zavádějící fotografie na sociálních sítích, třeba ta, jak naši strážníci parkují u Makra, nikdo z MP ani vy, jako velitel, nereagoval. Třeba protokolem / fakturou o tom, že MP Blovice byla s odchyceným zvířetem v útulku a pak, byli vyřizovat něco pro město, například nákup potravin pro rezentativní účely. Mohl být klid. To samé, jako když se objevilo auto našich strážníků, před Slaměnkou v Plzni. Také se to kritizovalo, a reakce města nebo MP? Nic.

  Co se týká darmožerů a vořežprutů, tak dle mého zdroje z radnice, se v podstatě tři dny polovina lidí na radnici věnovala tomu, aby zjistili, co to vlastně znamená. A druhá z toho měla srandu.

  Ad 3) I kdyby byli naši strážníci absolventi praxe u Sherlocka Holmese nebo byli veterány bitvy o Kartágo, tak je mi opravdu úplně jedno. Spíše naopak, nejsou naši strážníci na to co dělají překvalifikovaní? Nebylo by jim lépe někde, kde by nemuseli snášet kritiku?

  Ad 4) Ano, u každého z nás je co zlepšovat. Hlavně práci pro obecné blaho, jelikož námi volení zástupci jsou za to v demokracii odpovědní. A proto Vás pane starosto tímto vyzývám, udělejte si soukromou anketu, až zase vyrazíte večer s manželkou na pivo, jaký mají občané názor na MP jako celek, jaký mají názor na naše strážníky jako lidi.
  A že jsou příspěvky kolikrát psané v noci? Představte si pane starosto, že jsou na světě i lidé, kteří do nočních hodin pracují, narozdíl od MP Blovice, která bývá už ve 4 odpoledne v klidu doma.

  Drobná poznámka pod čarou, mne pane starosto znáte osobně. Na tom pivu jste seděl u vedlejšího stolu. Nic vám tedy nebránilo se mne zeptat, co mne vedlo k tomu, že jsem strážníky takto nazval. Neučinil jste to, zajímalo by mne proč. Proč jste raději doporučil těmto dvěma pánům, aby se dál veřejně ztrapňovali, když dobře víte, že ať šetření dopadne jakkoliv, tak tyhle přezdívky jim už nikdo neodpáře a navíc se na vlně posměchu svezete i vy?

  Kolegiálně dobrá volba, jako velitel MP jste musel. Politicky poměrně špatný krok.
  A pokud jsou s našimi strážníky v Nepomuku spokojeni, jak mám informace od jednoho policisty z Nepomuka, tak jim je dejme. Bez náhrady, se vším vybavením. Vždyť když sem do Blovic zajedou jednou týdně, jako jsou přítomni v Nepomuku, tak udělají možná více práce a méně zlé krve mezi obyvateli a na sociálních sítích.

  A k příspěvku pana Baláže,
  Pamatuju si Blovice v době bez Městské policie a kupodivu tady taky bylo bezpečno. Aut jezdilo stejně jako jezdí teď, u bankomatu se stálo vždycky chvilku a stát bude. Stejně jako na Americké u pizzerie. Vandalismus nijak výrazně nepřibyl / neubyl. V 6 večer stejně na náměstí chcípl pes. A to jak ve všední den, tak o víkendu. O víkendu se vždycky někdo ožral, popral, udělal bordel u Bronxu, na náměstí si někdo odložil. Tak nějak si Blovice žily v časech před Městskou policií.

  A jestli pak pane Baláži víte, jak si žijí Blovice s Městskou policií?
  Úplně stejně. Nebylo vás potřeba předtím a není vás potřeba ani teď. Akorát z vás mají občané prdel. Ale není to VAŠE chyba. Proto, ať v uniformě MP Blovice bude kdokoliv, vždycky to pro mne bude darmožer a vořežprut. A nejenom pro mne. Peníze vynaložené městem za 10 let vaší existence zcela jistě mohly někde zaplatit nový chodník a nebo vozovku. Takový opravený chodníček v Cecimě, by přispěl bezpečnosti občanů Města Blovice více, než činnost ( dle mého názoru spíše nečinnost) Městské policie Blovice. Já proti vám ani vašemu kolegovi osobně nic nemám. Jste mi naprosto lhostejní asi jako dalších 3000 obyvatel tohoto města. Zvláštní ale je, že momentálně mám po Blovicích větší podporu obyvatelstva i u těch, kterým jsem běžně lhostejný já, než vy. Nedělá tady někdo něco špatně?

  A ještě si dovolím takový malý komentář.
  Cituji :

  „Nezastupitelná úloha strážníků spočívá v jejich preventivním působení na občanskou veřejnost, což je dáno již jen tím,že se na veřejnosti pohybují ve stejnokroji strážníka. Obecní policie by v první řadě měla plnit preventivní úlohu a až poté, co se toto působení nesetká s odpovídající odezvou, by měla nastupovat represe. Z výše uvedeného lze zcela jednoznačně odvodit, že některá méně závažná porušení obecně závazných právních předpisů není nutno řešit sankčně, či oznámením podezření z protiprávního jednání příslušnému správnímu orgánu, ale dostačující bude samotné projednání zjištěného nedostatku přímo strážníkem“.

  Tak určitě. Strážník udělá bubu, občan se posere, sklopí hlavu a bude utíkat seč mu budou nohy stačit a bude doufat, že nedostane od strážníka vyhubováno za ten popel, kterýžto si na hlavu sypal při zběsilém úprku před státní mocí. Strážník si pohladí VUML ( pro mladší google), přeleští placku, doma pohladí rudou knížku a může spokojeně ve 4 odpoledne pít pivo a užívat si pocit, jak hezky preventivně na občana zapůsobil. Všeobecný názor je ten, že když jednoho z vás vidíme ( my občané) jít pěšky, tak je to jen proto, že jste si zapomněli koupit svačinu nebo holkám v kancelářích došlo kafe. A to samo o sobě působí velmi preventivně. Alespoň co se mého vztahu ke kafi týká.

  S pozdravem Ondřej Pál

 • 25.7.2016 at 11:44
  Permalink

  Přestože strážník pan Petr Baláž odpověděl a vysvětlil vše a já jako nadřízený MP Blovice s plnou zodpovědností uvedenou stať podepisuji, doplním přese jen několik několik vět.
  1. Předně všem kritikům a i ostatním občanům , kteří činnost MP zajímá, doporučuji si na stránkách Blovice mesto.cz vyhledat v archivu Blovických novin noviny z 22.4. 2016, kde je plně popsány činnosti a výsledky MP za rok 2016. Z nich je patrné, co všechno strážníci řešili. Dále všichni zájemci o činnost MP mohli přijít na zasedání Zastupitelstva města dne 1.6. 2016, kde byl bod o činnosti a výsledcích MP. Z řad kritizujících občanů nepřišel ani jediný! Od zastupitelů přišlo několik otázek a námětů, které byly v diskusi vysvětleny. Jsem přesvědčen, že výsledky a potřeba MP mnohé kritiky vůbec nezajímá, jde ve skutečnosti o něco jiného.
  2. Za poslední dva roky bylo na sociálních sítích zveřejněno několik kritik včetně zavádějících fotek, které měli jediný cíl: poškodit a znevážit MP, jinak si neumím vysvětlit, proč byly všechny nepravdivé.
  Já ani MP jsme nijak nereagovali, protože byly vesměs napsány v mantinelech slušného projevu. Až na články z poslední doby, kdy se opakovaně objevovalo hanlivé slovo „vořezpruti“ a „darmožrouti“.
  Pokud si vyhledáte význam těchto slov, dojdete k závěru, že se jedná o nadávku mimořádného kalibru, která nemůže být v mezilidských vztazích zásadně akceptována! Takhle se kritika v demokratické společnosti nemůže řešit.
  Jako nadřízený a velitel MP jsem vydal po širší konzultaci pokyn MP k podání oznámení k PČR. Jsem přesvědčen, že to byla moje povinnost a v podobných případech, nejen u PM , to udělám znovu.
  3. MP v Blovicích tvoří strážníci s mimořádnými zásluhy z minulosti. Jede z nich byl vyšetřovatel kriminální služby PČR, druhý voják AČR, mimo jiné 2x jako účastník mírových sil OSN u vrtulníkové letky AČR v Jugoslávii. Jistě dobré předpoklady pro současný výkon v Blovicích, kdy každé dva roky úspěšně absolvují přezkoušení na MV.
  4. U každého z nás, i u MP ji vždy co zlepšovat. Je ale třeba přijít jak za MP, tak i ke starostovi, aby se problém řešil a vysvětlil. Názory na sociálních sítích, mnohdy psaná uprostřed noci, nic nevyřeší. Stížnosti na MP za rok 2015 přišly pouze 3.
  Závěrem – 1x týdně se konají porady ve složení MP, starosta a tajemník MÚ. Zde se vyhodnocuje uplynulý týden a udělují pokyny pro další dny.
  Za prací MP si stojím. Každý , kdo má nějaké návrhy, oznámení a připomínky rád přijmu a věci budeme probírat. Jen tak předejdeme stavu, který se z neznalosti věci může kritizovat.

  Jan Poduška, starosta města Blovice

 • 23.7.2016 at 12:50
  Permalink

  Dovolím si ještě jednu reakci, tentokráte na adresu pana Baláže.

  Chápu, že člověk, který nedosáhl vysokoškolského vzdělání, nepovažuje za úspěch úspěšné ukončení vysokoškolského studia. Rozumím tomu, že člověk, který nedosáhl vyššího vzdělání, bez okolků bude prohlašovat, že člověk, který vystudoval vysokou školu vlastně nic nedokázal. Avšak vyvedu vás z omylu – stále se toto (VŠ vzdělání) považuje za poměrně velký životní úspěch. To za prvé.

  Za druhé – já že jsem neudělal nic pro město Blovice? Co takhle pouhá padesátistránková vědecká práce, věnující se právě našemu městu? Chápu, že člověk, který se o vědu asi příliš nezajímá, nedokáže ocenit přínos takovýchto prací pro město. A tím můj výčet nemusí končit…

  Za třetí – ano, před Unibrickem jste mě slušně požádal o vyslechnutí. Ale to byla asi také jediná slušná část celého Vašeho projevu. Vaše poznámky o tom, že NEMÁM PRÁVO kritizovat něčí práci, protože jsem nikdy nic nedokázal, atp., jste pronesl rozhodně jiným tónem, mnohem výhružnějším, agresivnějším a neuctivějším, než bylo počáteční pozdravení. Odpověď na toto Vaše prohlášení budiž předchozí dva odstavce tohoto příspěvku.

  Já jsem nikdy nekritizoval Vás nebo pana Hudáka jako osoby soukromé – to bych si nikdy nedovolil, osobně Vás ani Vašeho kolegu neznám. Ale kritizovat osoby městských strážníku mohu – to je moje výsostné právo občana. Byť jste strážníky stále vy, ve službě jste – chtě nechtě – veřejnými osobami, kteréžto podrobovat kritice může každý. A pakliže říkáte, že se konstruktivní a slušné kritice nebráníte, nevidím jediný důvod proč vám vadí kritika z mé strany, která byla, je a bude konstruktivní, věcná a vždy (!!!) na úrovni a v mezích mých osobních, ale i všeobecných etických a morálních hodnot!

 • 22.7.2016 at 18:42
  Permalink

  Všichni řeší, že někdo nějak poškodil „čest“ někoho. Přitom tím chtěl dotyčný na něco poukázat.
  Problém, který se ignoruje a nikdo ho neřeší !!! Není první ani poslední kdo má problém s MP Blovicích. Bohužel to dává najevo nevhodnou formulací. Tenhle cirkus mi připomíná hádku mezi dvěma bratry, ale jeden si hned jde postěžovat mamince, aniž by to s ním nějak vyřešil -_- face to face.

 • 22.7.2016 at 12:05
  Permalink

  Pane Baláži. Možná jste si v článku nevšiml, ale jasně je v úvodníku psáno, že jste jako osoby podali oznámení o přestupku – nikoliv strážníci. Ono je to ale jedno za co jste to podali, neboť i když jste to dali za sebe jako fyzické osoby, těmi strážníky jste v konečném důsledku zase Vy jako osoby. Takže jste to klidně mohli podat za organizaci.

  Článek zkresleným podle mne vůbec není, protože autor napsal a dal prostor jak Vaší straně, tak i protějším stranám. To že použil názor jistého pana Hofrajtera, je pouze ilustrací dalšího názoru na MP Blovice. Nic víc, nic méně.

  Za další. Na Blovice, které jsou poměrně malým městem, je tohle vskutku dost značný problém, když městští strážníci, kteří mají sloužit veřejnosti – od toho tu jsou – podávají oznámení a vytváří mezi obyvateli a státní správou „žabomyší“ spory. Normální lidé by se sešli a vyříkali si to. Klidně jste mohli pana Pála oslovit i skrze tím facebookem, když ho čtete, a rovnou zareagovat na jeho „nemístná slova“. Místo toho někoho honíte po komisích – což je bohužel tvorba žabomyších válek, kdy musíte ukázat moc.

 • 22.7.2016 at 11:51
  Permalink

  Chtěl bych tímto zareagovat na příspěvky p. Šebka v rubrice“ Plzeňsko na dlani „který ne zcela objektivně popisuje a řekl bych zbytečně nafukuje celou událost kolem městské policie. Nejprve bych začal ilustračním fotem Ondřeje Pála ,kde je služební vozidlo MP zachyceno jak parkuje naproti radnici na místě , kde bylo před několika lety zakázáno parkovat. Široká veřejnost totiž neví, že na tomto místě zákaz stání již několik let neplatí a z tohoto důvodu zde bylo služební vozidlo zaparkováno-jednoznačně cílené foto. Dále k oznámení na policii ČR – nemyslím , že by celá věc způsobila nějaký poprask(možná tak pro toho, koho se to týká).Opět zkreslená informace-oznámení nebylo podáno za strážníky policie ,ale za soukromé osoby jako přestupek proti občanskému soužití. Není tedy pravda, že by policie české republiky věc „smetla ze stolu a překvalifikovala“ ,ale od prvopočátku se věcí zabývala jako přestupkem. Co se týká oznámení na policii ,je mě jedno jestli přestupce mojí osobu uráží jako strážníka , nebo soukromě , neboť v té uniformě chodím já a proto se to týká mé osoby a nemám zapotřebí , aby mě někdo urážel. Dále vložený článek Pavla Hofrajtra , který popisuje jak mu bylo ze strany jednoho ze strážníků téměř vyhrožováno za to , že kritizuje práci městské policie- celá ta věc je popsána úplně jinak než proběhla- dotyčný byl slušně požádán zda může vyslechnou pár slov s tím, že hovořil přímo semnou a z mé strany mu bylo řečeno ,že pokud chce kritizovat něčí práci, měl by za prvé této práci rozumět a dále aby se ve svých letech podíval za sebe co zatím pro společnost a třeba město Blovice udělal on, čím přispěl a pak se můžeme bavit o kritice něčí práce. To bylo vše.
  Pokud je zde kritizována činnost městské policie , samozřejmě , kdo bude chtít někoho kritizovat z jakýkoliv důvodů, kritizovat bude vždy . Já bych mohl naopak citovat poděkování mnoha občanů, kterým jsme nějaký způsobem pomohli s různými problémy, v neposledním případě třeba předáním odchyceného zatoulaného zvířecího miláčka apod., ale o tom se nepíše, nebo nechce psát. Ten , kdo by měl hodnotit naší práci je velitel městské policie (starosta města)- možná by bylo dobré se ho zeptat. Jinak činnost městské policie a výsledky její práce byla uveřejněna v jednom z posledních vydání Blovických novin a zároveň s tímto bylo seznámeno i zastupitelstvo města. Samozřejmě je vždy co zlepšovat , ale to se týká nás všech nebo ne? Ještě se dotknu jedné věci a to je hlídkování ve služební vozidle. Vzhledem k tomu, že jsme pouze dva a máme poměrně velký služební obvod včetně spádových obcí ,používáme převážně služební vozidlo. Toto má své opodstatnění, neboť jak bychom mohli pěší hlídkou obsáhnout celé město, a v případě ,že dojde k nějakému oznámení a je nutno se rychle přesunout. Nevím , jak bychom toto pěší hlídkou řešili. Jako příklad mohu dát zadržení pachatele vloupání do vozidla zaparkovaného v centru města, který již s odcizenými věcmi nasedal do svého vozidla, které měl nedaleko zaparkované a nebýt včasného zásahu naší hlídky a rychlému přesunu služebním vozidlem, tento pachatel by dopaden nebyl. To samé se týká zadržení pachatele krádeže dřeva na pozemcích města ,kdy na upozornění se hlídka měla možno služebním vozidle rychle přesunout na místo a pachatele zadržet. Ale o tom se nepíše, nebo nechce psát že ? V neposlední řadě ve služebním vozidle vozíme prostředky k odchytu zatoulaných zvířat zejména psů a tedy , není mi jasné, jak bychom se po Blovicích s těmito věci při pěší hlídce mohli vůbec pohybovat. Závěrem mě dovolte jednu úvahu a to, pokud má někdo výhrady k něčí práci nebylo by na místě přijít na služebnu a o problémech diskutovat nebo navštívit starostu města , kde by byla možnost problémy probrat a následně řešit místo urážlivých, zesměšňujících a hanlivých výroků-to samozřejmě zároveň svědčí o charakteru a povaze pisatele těchto nesmyslů.

  Za MP Blovice Petr Baláž

 • 21.7.2016 at 21:22
  Permalink

  Chtěl bych jen podotknout, že ti dva „Strážníci“. Oni sice nikoho neznají, ale Blovice je zná moc dobře. Dělají zbytečný problémy a vyskakují si, tak aby to nebylo v jejich neprospěch. Nikdy jsem je neviděl na obchůzkách.

  Vrchol drzosti:
  Služebna a malý krámek s potravinami ( 80-100 max metrů a to asi přeháním ). Oni byli na tolik „indisponováni“ že museli vzít služební auto a dojet tam a zpět.

  Bohužel je to slovo proti slovu. Názor proti názoru. Každý to vidí jinak :/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat