Byla vydána výstraha proti silnému větru. Ta platí až do středy

V těchto dnech platí výstraha před nárazovým větrem. Tu vydali meteorologové v neděli. Podle nich bude až do středy řádit na většině území Česka nárazový vítr, který bude místy dosahovat rychlosti až devadesáti kilometrů za hodinu. Vítr tak může způsobit popadání stromů.

popadané stromy větrem, wikimedia.orgFoto: Ilustrační, wikimedia.org

„Během pondělí 8.2.2016 bude vítr zesilovat na většině území na čerstvý 5 až 10 m/s, s nárazy 15 až 25 m/s (55 až 90 km/h), na horách na severu kolem 30 m/s (110 km/h). V úterý ráno a dopoledne vítr přechodně zeslábne na celém území. Během úterního odpoledne bude vítr opět zesilovat, očekáváme čerstvý jihozápadní až jižní vítr 5 až 10 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s, později na Moravě a ve Slezsku silný 8 až 12 m/s, místy s nárazy 20 až 25 m/s (75 až 90 km/h), na horách na severu kolem 35 m/s (125 km/h),“  upřesnil ČHMÚ.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>