Česko zasáhnou po tropických dnech bouřky. Ty mohou být velmi silné

Již o tomto víkendu dojde v regionu k výraznému ochlazení. Teploty tak mohou poklesnout až o deset stupňů Celsia. Tropické dny vystřídají navíc také vydatné srážky a bouřky. Podle meteorologů mohou být na mnoha místech až velmi silné.

blesk a bouře, zdroj - katastrofy.meteopress.czFoto: Ilustrační, zdroj: katastrofy.meteopress.cz

„V sobotu odpoledne a večer bude přes naše území od západu přecházet studená fronta. Na frontě předpokládáme výskyt velmi silných a silných bouřek,“  uvedli meteorologové na svých stránkách.

Nejintenzivnější mají být bouřky hlavně v Čechách a na Českomoravské vrchovině, kde se objeví v pozdějších odpoledních a podvečerních hodinách. Navíc budou doprovázeny také nárazy větru.

„Bouřky budou provázeny zejména nárazy větru, ojediněle kolem 25 m/s (90 km/hod), přívalovým deštěm s krátkodobými úhrny ojediněle kolem 50 mm a také kroupami. Bouřková činnost bude během nočních hodin při postupu z Čech na Moravu zvolna slábnout,“  doplnili meteorologové.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>