Chce po vás někdo půjčit peníze? Nedělejte to, nabádají policisté!

Policisté v Plzeňském kraji nabádají muže i ženy k opatrnosti při seznamování. V nedávné době totiž řešili případ, kdy došlo k podvodnému jednání, při němž z důvěřivých žen kdosi lákal peníze. Tento případ však není ničím zvláštním v dnešní době. Policisté se však setkávají také s případy, kdy někdo chce půjčit peníze, které svým věřitelům následně nevrací. V této souvilosti proto apelují na veřejnost, aby lidé byli maximálně opatrní.

policie ilustrační, PnDFoto: Ilustrační, Plzeňsko na dlani

„Policisté  přijímají od poškozených osob oznámení o různých podvodech. Následně pátráme po podezřelých osobách. Pachatelé se pohybují na různých místech, na své závazky zapomínají a pokračují v další trestné činnosti,“  sdělila mluvčí policistů Dana Ladmanová. Jak dále uvedla, policisté řešili také případ podvodníka, který z důvěřivých žen lákal peníze pod záminkou seznámení.

„Celostátní pátrání bylo vyhlášeno i po muži, který se seznamuje se ženami prostřednictvím různých komunikačních prostředků. Následně důvěřivé ženy přesvědčuje, že potřebuje půjčit peníze. Poškozené si zapůjčily peníze např. poskytovatel převedl finanční hotovost na jejich účet, požadovanou částku vybraly v hotovosti a předaly muži, ale tento žádné úhrady neprovádí,“  doplnila mluvčí. V dalším případě bylo zaznamenáno, že se tento zmíněný muž vydával za jiného muže, jehož jménem pak žádal o půjčku nebo úvěr. Dokonce se mu podařilo uzavřít smlouvu!

„Dále bylo zjištěno, že se vydával za pracovníka různých společností, kdy od poškozených vylákal finanční hotovost, a poté jeho další pobyt a výskyt nebyl znám. Policie na území republiky prověřuje několik případů, ze kterých je podezřelý hledaný muž, konkrétně z přečinů zpronevěra a úvěrový podvod.“  dodala mluvčí Ladmanová.

Policisté v této souvislosti radí mužům i ženám, aby při seznamování na internetu byli maximálně opatrní. Ne vždy je na druhé straně člověk, který má poctivé úmysly. V případě, kdy po vás někdo chce půjčit peníze, nereagujte! V žádném případě také nesdělujte komukoliv své rodinné poměry. Jedině tak se lze bránit potenciálním podvodníkům.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat