Dnes se uskuteční v regionu Noc kostelů. Do akce se zapojilo několik desítek kostelů a modliteben

Dnes se uskuteční na řadě míst regionu Noc kostelů. Jde tak již o letitou akci, jejímž cílem je přiblížit veřejnosti kouzlo kostelů a modliteben. Podle našich zjištění se do této akce letos zapojilo několik desítek kostelů, které večer otevřou návštěvníkům své dveře. Součástí této akce budou navíc také nejrůznější výstavy, besedy a kulturní vystoupení.

noc kostelů 2015, zdroj - nockostelu.czFoto: Ilustrační – Noc kostelů 2015, zdroj: nockostelu.cz

Ve šťáhlavském kostele sv. Vojtěcha bude v rámci této akce představena výstava fotografií Karla Koutského. Prohlídka se uskuteční od 16.30 hodin a potrvá až do 22.30 hodin. Součástí kostelní noci bude také vystoupení šťáhlavských umělců s hosty operního souboru DJKT v Plzni. To se uskuteční od 20.30 hodin.

Mezi další kostely, které otevřou dveře návštěvníkům, se zařadil také klášterní kostel v Chotěšově. Ten v době od 18 do 21 hodin nabídne besedu o historii právě tohoto kostela.

Dalším z kostelů, kam se mohou návštěvníci vydat, je kostel sv. Petra a Pavla v Kralovicích. Také tam je pro návštěvníky připraven poměrně zajímavý program. Od 18.15 hodin vystoupí žáci kralovické ZUŠ, následně bude návštěvníkům umožněn vstup také na kostelní věž.

Více o této letité akci zde

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>