Do muže uhodil blesk. Naštěstí výboj přežil!

V souvislosti s včerejšími bouřkami, jež postihly region, došlo k zasažení osoby bleskem. V Tisu u Blatna, které se nachází na severním Plzeňsku poblíž hranic s Ústeckým krajem, došlo k zasažení dvaapadesátiletého muže. Do toho blesk uhodil ve chvíli, kdy seděl na zahradě. K události došlo kolem jedenadvacáté hodiny. Na místo okamžitě vyjížděli záchranáři.

nehoda, záchranářiFoto: Ilustrační, fotoarchiv Plzeňsko na dlani

Podle našich informací neutrpěl muž v důsledku zásahu vážná poranění, avšak došlo u něho k poruchám srdečního rytmu. Podle záchranářů jej pouze brněly nohy a měl bušení srdce. Po nezbytném zaléčení lékařem záchranné služby, k němuž došlo ještě na místě události, byl muž převezen ve stabilizovaném stavu do plzeňské fakultní nemocnice.

Odborníci stále varují před volným pohybem osob v přírodě v době, kdy se žene bouřka. I při zdánlivě neškodné bouřce totiž snadno může dojít k sjetí bleskového výboje směrem k zemi, který následně zasáhne stojící, sedící nebo pohybující se osoby. Již při náznaku bouřkové aktivity by se lidé neměli nacházet na volném prostranství nebo v přírodě.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>