Do Plzně zavítala delegace z Moldávie. V budově krajského úřadu došlo na vzájemné setkání

Ve středu 5. května zavítala do krajské metropole delegace politiků z Moldávie. Cílem jejich návštěvy bylo jednat se zástupci regionu o možné spolupráci. Delegaci vedl sám moldavský vícepremiér vlády Andrei Galbur. Na plzeňském krajském úřadě se pak účastníci vládní delegace setkali s hejtmanem Václavem Šlajsem a několika radními.

moldavané jednali v plzni s hejtmanem o spolupráci, KÚPkFoto: Moldavská vládní delegace naštívila Plzeňský kraj, autor: KÚPk

Po vzájemném představení regionů Moldavské republiky a Plzeňského kraje se debata stočila k oblasti ekonomiky a kultury. Právě v ní by rádi Moldavané navázali spolupráci. Moldavský vicepremiér proto chválil vztahy své vlasti s Českou republikou.

„Právě s Českem má Moldávie možná nejpříkladnější vztahy mezi zeměmi EU. Česká republika nás velice podporuje a jako první země pochopila prostor hlavně v oblasti našeho vína,“  řekl při debatě s hejtmanem místopředseda vlády Moldavské republiky Andrei Galbur. Podle něj potřebuje Moldávie investory. Proto také velice vítá spolupráci především na regionální úrovni.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>