Při akci Ukliďme svět, ukliďme Česko nasbírali blovičtí dobrovolníci přes tisíc kilogramů odpadu!

O uplynulém víkendu proběhla v Blovicích na jižním Plzeňsku tradiční úklidová akce, jež se koná v rámci celorepublikové iniciativy Ukliďme svět, ukliďme Česko. Cílem této iniciativy je odstranění černých skládek a odpadu z volné přírody. V Blovicích se do této ekologické akce, která probíhá již každým rokem, zapojilo několik místních obyvatel a členů nejrůznějších spolků. Mezi nimi tak nechyběli třeba místní hasiči.

ukliďme svět, ukliďme česko, blovice 2017Foto: Nelegální skládka, autor: A. Červený

Během sobotního dopoledne se blovickým dobrovolníkům podařilo nasbírat a roztřídit přes tisíc kilogramů nejrůznějšího odpadu. Současně se tamní dobrovolníci zaměřili také na odstranění nelegální černé skládky, která se nacházela jen několik málo kilometrů od tamního sběrného dvora.

Podobné akce v rámci iniciativy Ukliďme svět, ukliďme Česko, se ještě uskuteční také na dalších místech regionu. Již 29. dubna se tato akce koná například ve Spáleném Poříčí. Tam se dobrovolníci zaměří na úklid lokality kolem vodního toku řeky Bradavy.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>