Do začátku příštího týdne bude příjemné letní počasí. V pondělí večer již hrozí bouřky!

Již nadcházející víkend by měl být ve znamení příjemných letních teplot, které místy přesáhnou 30 stupňů Celsia. Toto počasí by mělo vydržet do začátku příštího týdne, kdy se mohou objevit bouřky.

tropická vedra, sucho, morguefile.comFoto: Ilustrační, morguefile.com

Ze západní do střední Evropy bude v průběhu dnešního večera postupovat slábnoucí studená fronta. Před ní se však objeví poměrně teplý vzduch směrem od jihozápadu. V průběhu dnešního dne tak bude polojasno, odpoledne možné přibývání oblačnosti. Večer se proto mohou objevit možné přeháňky nebo dokonce bouřky. Denní teploty tak v průběhu dnešního dne vystoupají k 28 °C.

V sobotu se očekává na většině míst regionu polojasno, večer až jasno. Nejvyšší denní teploty budou v rozmezí 23 až 26 °C, na horách 19 až 22 °C. Neděle bude ve znamení polojasna, kdy denní teploty budou stoupat až k 30 °C. Na pondělí již meteorologové ovšem hlásí přibývání oblačnosti. K večeru se tak mohou postupně objevit přeháňky a bouřky.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>