Dobrovolní hasiči se dočkali peněz. Kraj jim rozdělil na jejich činnost 3,5 milionu korun

Tři a půl milionu korun rozdělil v letošním roce Plzeňský kraj mezi spolky Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska na zabezpečení jejich činnosti v oblasti požárního sportu, odborné přípravy, práce s mládeží a v oblasti preventivně výchovné.

setkání se starosty hasičů SHČMS v Plzni, zdroj - kupkFoto: Setkání hasičských starostů se zástupci kraje, zdroj: KÚPk

„Podpora mládeže v oblasti požárního sportu, prevence a výchova je naší prioritou. Budu rád, když se budou finanční prostředky v tomto dotačním titulu navyšovat. Novinkou oproti předchozím rokům je, že peníze musí doputovat do spolků dobrovolných hasičů ze 70% dotace,“  upřesnil náměstek hejtmana Ivo Grüner při setkání se starosty okresních sdružení hasičů z regionu, které se uskutečnilo v uplynulých dnech. Setkání se konalo v budově krajského úřadu a zástupci okresních sdružení tam přišli, aby podepsali smlouvu k dotaci a získali několik nových informací k dotačnímu titulu.

V Plzeňském kraji funguje bezmála osm set sborů dobrovolných hasičů, které mají 34 687 členů. Dotace, kterou kraj hasičům poskytl, napomůže k tomu, že na závody v požárním sportu bude moci jezdit stále více sborů.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>