Domažličtí policisté zachránili zoufalou ženu před skokem z okna. Strhli ji z parapetu!

Dnes dopoledne zasahovali policisté v Domažlicích u jednoho z tamních domů. Tam byli povoláni k ženě, která seděla na parapetu a chystala se skočit dolů. Když policisté vyhodnotili situaci jako vážnou, rozhodli se k bleskovému zásahu. Hasiči přeštípli řetízek u vchodových dveří do bytu, poté policisté ženu bleskovým zákrokem zachránili.

Sebevrah, zdroj-mpplzenFoto: Ilustrační – sebevrah v okně, MP Plzeň

„Krátce před desátou hodinou dopoledne přijali na tísňové lince 158 oznámení městských policistů, že v okně jednoho z domů na domažlickém náměstí sedí rozrušená žena, která chce skočit z okna. Na místo vyjeli hasiči, zdravotníci i policisté. Po více než hodině velmi složité a náročné komunikace se ženou se ji podařilo zachránit,“  sdělila mluvčí policistů Dagmar Brožová.

Hasičům se totiž povedlo nepozorovaně otevřít dveře bytu a přeštípnout řetízek na dveřích. Na scénu pak přišli dva policisté, konkrétně Tomáš Krčma a Robert Jahelka, kteří poté na ženu rychle vyběhli a strhli ji z okna zpět do bytu. Tím ji zachránili život.

domažl.policisté zachránci, kteří zachránili ženu před skokem z okna, policie.czFoto: Oba policisté, kteří zásah provedli, zdroj: policie.cz

„Poté ji předali do péče lékařům. Ti ji převezli na psychiatrické oddělení. Profesionální přístup všech zasahujících příslušníků složek integrovaného záchranného systému si zaslouží velké ocenění, zachránili lidský život!,“  doplnila mluvčí.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat