Důvěřivá seniorka přišla o patnáct tisíc korun. Ženu okradly dvě podvodnice!

Od včerejšího dne se zabývají policisté z Rokycanska případem okradené seniorky. Tu okradly dvě podvodnice, které se ženě vloudily do domu pod záminkou, že si musejí odběhnout na toaletu. Důvěřivá žena tak rázem přišla o své úspory.

policie ilustrační, PnDFoto: Ilustrační, Plzeňsko na dlani

„Dvě dosud neznámé ženy oslovily seniorku u okna jejího domu. Jedna z žen se zeptala, zda seniorka neví, jestli není v obci na prodej nějaký dům a posléze, zda žije sama. Po odpovědi, že je seniorka vdova, žena neváhala a slušně poprosila, zda by si mohly dojít k ní na toaletu,“  popsala chování podvodnic policejní mluvčí Hana Kroftová. Obě podvodnice se pod touto záminkou dostaly do domu seniorky. Poté co seniorka jedné z žen ukázala dveře k toaletě, druhá žena ji poprosila, zda by ji uvařila kávu. Rafinovaná podvodnice pak seniorku několik desítek minut zabavovala povídáním a druhá z žen měla dostatek času, aby prohledala místnost ložnice. Tam podvodnice našla patnáct tisíc korun, které okamžitě sebrala.

„Případem se po oznámení ihned začali zabývat rokycanští kriminalisté, kteří jej prověřují pro podezření ze spáchání přečinu krádeže v jednočinném souběhu s přečinem porušování domovní svobody. Po pachatelích skutku intenzivně pátrají,“  doplnila mluvčí.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>