Dva cizinci zmlátili a okradli jedenadvacetiletou ženu. Grázlové poté chtěli prchnout do své vlasti

Plzeňským kriminalistům se povedlo v krátkém časovém úseku zajistit dva lupiče, kteří okradli a zbili bezmocnou jedenadvacetiletou dívku. Tu si oba „lupové“ vyhlídli na zastávce MHD, kde ji následně také napadli. O brutálnosti útoku na dívku svědčí fakt, že jeden z útočníků se ženou smýkal po zemi. Nyní jsou již oba pachatelé v rukách strážců zákona. Na oba cizince byl dán podnět na vzetí do vazby.

pouta, mpplzenFoto: Ilustrační, MP Plzeň

„Přesně osmačtyřicet hodin po spáchání zvlášť závažného zločinu si dva cizinci ve věku 25 a 21 let na služebně Služby kriminální policie a vyšetřování Městského ředitelství policie Plzeň vyslechli obvinění z loupežného přepadení, kterého se dopustili dne 3. ledna toho roku v Plzni na Slovanech. Toho dne kolem půl druhé ráno si na zastávce městské hromadné dopravy všimli osamocené mladé ženy, která čekala na noční autobus. Během krátké chvilky se oba shodli na scénáři loupeže, během níž se chtěli zmocnit ženiny kabelky. Proto oba došli na zastávku, kde jejich oběť seděla na lavičce. Starší z pachatelů ihned na dívku zaútočil a několik ranami dlaní do obličeje a hlavy ji srazil na zem. Druhý z pachatelů ležící ženě vytrhl kabelku z ruky a dal se s ní ihned na útěk. Jeho kumpán, aby zabránil napadené pachatele pronásledovat, ženu uchopil za ruku a několik metrů ji tahal po zemi,“  popsala brutální útok policejní mluvčí Hana Štefflová.

Napadená žena kromě majetkové škody utrpěla celou řadu oděrek, zhmožděnin a bohužel i zlomeninu nosu. V okamžiku, kdy byl celý incident nahlášen plzeňským policistům, ti se okamžitě začali případem intenzivně zabývat a po obou útočnících pátrat.

„Ačkoli zpočátku neznali ani totožnost agresorů, podařilo se jim celý případ objasnit a pachatele dopadnout již o dva dny později v okamžiku, kdy v brzkých ranních hodinách nasedali do svého vozu a chystali se odcestovat zpět do vzdálené vlasti. Protože kriminalisté a vyšetřovatelé během této rekordně krátké doby dokázali nashromáždit dostatek důkazů, mohli téměř okamžitě vznést obvinění. Současně na obviněné muže bude ze strany policistů podán podnět k návrhu na vzetí do vazby,“  doplnila Štefflová k zadržení  obou pachatelů.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat