Dvojice recidivistů šla loupit. Prodavači vystříkali do očí slzný plyn, poté mu ukradli pokladnu!

O tom, že české věznice již dávno neplní nápravnou úlohu a recidivisté se nebojí trestů, vypovídá případ, k němuž došlo 26. února v Plzni. Toho dne se strýc se svým synovcem domluvili, že vyloupí prodejnu potravin. Téhož dne pak oba vstoupili do zmíněné prodejny v samém centru Plzně, kde napadli tamní obsluhu. Prodavače lupiči zpacifikovali použitím slzného spreje, který mu jeden z nich vystříkal přímo do obličeje. Když se prodavač běžel schovat do jedné z místností v prodejně, oba protřelí ´lumpové´ mu ukradli celou pokladnu.

pouta, mpplzenFoto: Ilustrační, zdroj: MP Plzeň

„Díky rychlé a profesionální práci policistů Služby kriminální policie a vyšetřování Městského ředitelství policie Plzeň byli jen pár dnů po spáchání loupežného přepadení odhaleni, vypátráni a zadrženi pachatelé tohoto protiprávního jednání. Policisté nejen díky všímavosti občanů, kteří reagovali na pátrací relaci odvysílanou v médiích a tak strážcům zákona napomohli při zjišťování totožnosti obou pachatelů, nashromáždili dostatek důkazů, na základě kterých mohli včera zahájit trestní stíhání 28letého muže z Karlovarska a jeho 50letého strýce,“  sdělila policejní mluvčí Hana Štefflová. Oba muži se tak budou zpovídat z toho, že dne 26. února kolem jedenácté hodiny dopoledne brutálně napadli prodavače potravin v centru Plzně.

„Oba muži v uvedené době nejdříve zcela spořádaně vstoupili do prodejny a předstírali zájem o koupi zboží. Starší z rodinného klanu pak přistoupil k prodejnímu pultu, za nímž stál prodavač. Z kapsy vytáhl slzotvorný sprej a začal jeho obsah stříkat přímo do obličeje obsluhy. V okamžiku, kdy napadený muž ustoupil do zázemí prodejny, mladší z dvojice agresorů doslova vběhl za prodejní pult a silou zpod stolu vytrhl pokladní zásuvku, která obsahovala téměř deset tisíc korun, stravenky a jízdenky. S lupem se pak oba výtečníci dali na útěk,“  doplnila policejní mluvčí Štefflová.

Poté, co byli oba muži vypátráni a zadrženi, vyslechli si obvinění ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež, za který jim v případě, že budou pravomocně odsouzeni, hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.

„Policisté v průběhu vyšetřování navíc zjistili, že oba obvinění mají bohatou kriminální minulost. Zatímco starší byl již pětkrát pravomocně odsouzen za své protiprávní jednání, mladší má v rejstříku trestů tři záznamy,“  dodala mluvčí.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat