Elitní policisté se zbraněmi zatkli nebezpečného muže. Toho chytili mezi lidmi v obchodním centru

Před několika dny proběhl v plzeňském obchodním centru Plaza policejní zátah proti mezinárodně hledanému muži, na něhož byl vydán evropský příkaz k zatčení. Ten vydal slovenský okresní soud, neboť muž se dopouštěl závažné násilné trestné činnosti. Muž měl na svědomí totiž těžké ublížení na zdraví a výtržnictví.

zásahová jednotka, zdroj-policie.czFoto: Ilustrační, policie.cz

Policisté svůj zásah v obchodním centru provedli přímo mezi tamními návštěvníky, mezi nimiž hledaný muž v tu dobu zcela bez obav procházel. Přestože hledaný muž nakonec skončil v želízkách, zásah elitního týmu „lovců lebek“ ovšem skončil také vyděšením obyčejných návštěvníků. Ti na celou událost reagovali křikem a pláčem. Někteří z nich dokonce ze strachu raději z místa utekli.

„Ve středu 4. května 2016 zadrželi, na základě přímé mezinárodní spolupráce s jednotkou FAST Slovenské republiky, sedmatřicetiletého muže ze Slovenska. Zadržení proběhlo v jednom z obchodních center v Plzni. Na muže byl v dubnu letošního roku vydán Evropský zatýkací rozkaz Okresním soudem v Prievidze. Zadržený byl na Slovensku odsouzený za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví,“  uvedla k zatčení hledaného muže Markéta Janovská, mluvčí policejního prezídia.

Video: Zatčení násilníka přímo v prostorách obchodního centra Plaza, zdroj: policie.cz

Proč se policisté rozhodli zátah proti takto nebezpečnému muži uskutečnit přímo v prostorách obchodního centra mezi nezúčastněnými lidmi, ač nemohli vědět, zda není hledaný muž ozbrojen, může vzbuzovat do jistém míry přinejmenším rozpaky. Jak se nám podařilo zjistit, podobné zásahy se provádějí podle obecných pravidel taktiky CQB, kdy zásahový „útočný“ tým povětšinou vybírá vhodné místo a správný moment, kdy na pachatele udeří. Při výběru samotného místa a také okamžiku, kdy k zásahu dojde, musí útočný tým dbát na to, aby v žádném případě nedošlo k ohrožení náhodných lidí a zásah skončil zcela bezpečně pro všechny.

Přestože tak zátah proti tomuto násilníkovi sice skončil velice úspěšně a muž byl na místě bleskurychle zatčen, výsledkem bylo, že několik vystrašených lidí zareagovalo, jak je z videa zřejmé, pláčem, strachem a dokonce útěkem. V době, kdy ve světě vládne terorismus se netřeba divit jejich reakcím.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat