Hasiči resuscitovali muže, který zkolaboval ve sportovní hale. Přes veškerou snahu muž zemřel

Včera po osmnácté hodině vyjížděli horšovskotýnští hasiči a jejich staňkovští kolegové do sportovní haly v Horšovském Týně, kde došlo k srdeční zástavě a kolapsu u jednoho z tamních návštěvníků. Na místo byli hasiči vysláni jako takzvaní první zachránci, kteří jsou místu události nejblíže. Tento model spolupráce záchranných služeb s hasiči, jehož cílem je snížit úmrtnost osob bezprostředně ohrožených na životě, se začal v České republice objevovat teprve v posledních několika málo letech navzdory faktu, že již na západě a v mnoha vyspělých zemích tato spolupráce funguje mnoho dlouhých let.

hasiči a KPR, zdroj - youtubeFoto: Ilustrační – zapojení hasičů do záchranných činností při ohrožení života osob, zdroj: youtube.com

K místu události souběžně s hasiči vyjela také posádka záchranářů z Domažlic a vzlétl vrtulník letecké záchranky. První na místě události byli dobrovolní hasiči z Horšovského Týna, kteří tak okamžitě zahájili oživovací pokusy zkolabovaného muže, v nichž pokračovali až do příjezdu dalších záchranných složek. Ačkoliv resuscitace muže probíhala delší dobu, jedenašedesátiletý muž na místě zemřel.

Zásah horšovskotýnských hasičů však nebyl jediným, jenž se v regionu v rámci spolupráce záchranné služby a hasičů uskutečnil. Zhruba před dvěma týdny zasahovali jejich kolegové v Městě Touškově, kde zkolaboval muž na toaletě. Také on byl hasiči resuscitován.

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat