Hejtman navštívil několik dětských domovů. Dětem přivezl také dárky

Hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard navštívil v uplynulých dnech hned dva dětské domovy a jeden domov pro osoby se zdravotním postižením. Do těchto zařízení zavítal hejtman proto, aby se seznámil s prostředím krajských zařízení a vůbec jejich problémy. Zároveň také do každého z těchto zařízení přivezl hejtman dárky.

hejtman Josef bernard na návštěvě dětských domoců, zdroj - KÚPkFoto: Hejtman Josef Bernard navštívil dětské domovy v regionu, zdroj: KÚPk

Jako první navštívil hejtman Dětský domov Trnová, který má v současné době v péči 26 dětí do zahájení školní docházky. Po debatě s ředitelkou domova a dalšími zaměstnanci si prošel moderní prostory zařízení, setkal se s dětmi a také symbolicky předal šeky na dary. Dětský domov Trnová pořídil za příspěvek Plzeňského kraje velký litinový gril, kola a koloběžky pro své malé obyvatele.

Dalším navštíveným byl Domov pro osoby se zdravotním postižením Bystřice nad Úhlavou, kde se hejtman osobně setkal ve zrekonstruovaných prostorách bývalého kostela, nyní společenském sále domova, se zaměstnanci. Ti jednotlivě seznámili hejtmana s chodem domova, pohovořili o aktuálních problémech s péčí o postižené klienty zařízení, kterých je v současnosti téměř 150. Po debatě si Josef Bernard prošel domov, setkal se s klienty, kteří ho podarovali obrázky, a dokonce jeden zahrál na harmoniku. Bystřické zařízení z příspěvku Plzeňského kraje pořídilo další vybavení pro speciální místnost snoezelen.

Posledním krajským zařízením, které hejtman navštívil, byl Dětský domov Kašperské Hory. Také zde domov za příspěvek Plzeňského kraje vybral dle svého dárek, kterým byl xBox s pohybovými aktivitami pro děti. Po seznámení s prostory domova se hejtman setkal v přátelské debatě se zaměstnanci domova, kteří mu přiblížili problémy s dětmi i postupy, které jim často ztěžují práci. Také děti podarovaly hejtmana obrázky, provedly ho svými pokojíčky v jednotlivých bytech. Domov v Kašperských Horách je jedním z prvních zařízení, který zavedl režim rodinných skupin.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>