Hospodská rozepře: Dvaapadesátiletý útočník mlátil jiného muže kovovou trubkou

Poněkud neobvyklý případ rozepře mezi hospodskými ´štamgasty´ vyšetřují kriminalisté z Klatovska. V celém případu jde o to, že dvaapadesátiletý muž měl v jedné z hospod na Švihovsku napadat další dva místní obyvatele. Když agresivní muž byl z hospody vyhozen, nesnesl potupu a na své oběti si počkal nedaleko jejich bydliště. Tam došlo k dalšímu útoku, při němž muž tloukl svého soka kovovou tyčí. Ženu, která muže doprovázela, pak útočník držel jako rukojmí a vyhrožoval jí ublížením na zdraví.  

pouta, mpplzenFoto: Ilustrační, zdroj: MP Plzeň

„Oznámení o fyzickém napadení v obci na Švihovsku přijali policisté v úterý 31. ledna letošního roku před půlnocí. Na místo se dostavili policisté z obvodního oddělení ve Švihově a ze služby kriminální policie a vyšetřování. Dvaapadesátiletý muž z Měčínska se choval nevhodně v objektu restaurace a následně místo opustil. Třicet minut po třiadvacáté hodině se z restaurace vraceli do svých obydlí sedmadvacetiletá žena a dvaatřicetiletý muž. Útočník, který odešel předtím, čekal nedaleko bydliště, kde nejdříve strčil do ženy, kterou povalil na zem, kovovou trubkou udeřil do hlavy muže a tento též upadl. Podezřelý násilím držel ženu a vyhrožoval ublížením na zdraví a opakoval předchozí slovní napadání v restauraci a následně podezřelý odhodil trubku,“  sdělila k případu policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Útočící muž se po příjezdu policistů na místo podrobil dechové zkoušce. Přístroj mu naměřil více jak 2,07 promile alkoholu. Opilec a agresor v jedné osobě byl policisty okamžitě zajištěn a převezen do policejní cely.

„Napadený muž byl se zraněním převezen do zdravotnického zařízení a po ošetření propuštěn,“  doplnila mluvčí. Policisté tak ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů nebezpečné vyhrožování a pokusu ublížení na zdraví. Po provedení neodkladných úkonů byl zadržený muž propuštěn.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>