Hydrometeorologové vydali výstrahu před extrémními srážkami

V souvislosti s noční bouřkou, která zasáhla dnes v noci region, vydali hydrometeorologové výstrahu, která varuje před rizikem vzestupu vodních hladin a hrozbou povodní. Podle hydrologů hrozí vzestup hladin vodních toků Klabavy a Úslavy. Oba vodní toky mohou vystoupat až k 2. stupni povodňové aktivity v důsledku vydatných deštů z dnešnho dopoledne. 

silný déš´t, PndFoto: Ilustrační, zdroj: Plzeňsko na dlani

„V západní polovině Čech trvale, místy vydatně prší. Intenzita deště je přechodně zesilována ojedinělou bouřkovou aktivitou. V Praze, na jihozápadě Středočeského kraje a v sousedících okresech na východě Plzeňského kraje spadlo v noci a dopoledne 29.6. 25 až 60 mm, v extrémech přes 110 mm (Praha – Radotín). Během dopoledne a odpoledne bude pásmo vydatných srážek postupovat přes západní polovinu Čech dále k severu do Ústeckého a později i Libereckého kraje. Ve srážkami postižené oblasti se předpokládá, že může do čtvrtečního večera spadnout dalších 20 až 60 mm. Odpoledne a večer bude déšť od jihu slábnout a ustávat,“  upřesnil ČHMÚ ke své výstraze.

„Vzhledem k trvalému a vydatnému dešti očekáváme výrazné vzestupy hladin s dosažením 1. SPA, případně 2. SPA zejména u toků v povodí Klabavy, Úslavy a na menších přítocích dolní Berounky a dolní Vltavy. Nelze vyloučit ani krátkodobé překročení 3. SPA,“  doplnil ČHMÚ.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat