Hydrometeorologové vydali výstrahu před sněžením a větrem. Opatrní by měli být především řidiči

Ač se to zdá neuvěřitelné a vše již nasvědčovalo tomu, že jaro prakticky začíná, hydrometeorologové dnes přišli s výstrahou. Ta se týká sněžení a silného větru. V důsledku přílivu studeného vzduchu od severu se na mnoha místech regionu očekává sněžení s tvorbou náledí. Výstraha meteorologů předběžně potrvá až do 20. dubna.

ledovka na silnici, ledovka, zdroj - youtubeFoto: Ilustrační – náledí na silnici, zdroj: youtube.com

Opatrní by tak měli být především řidiči, kteří by měli dbát zvýšené opatrnosti a vhodně přizpůsobit rychlost jízdy stavu vozovky. Na mnoha místech regionu totiž hrozí tvorba náledí a sněhových jazyků.

„S ohledem na očekávaný silný vítr a předpokládanou tvorbu sněhové pokrývky, sněhových jazyků a náledí je nutné při cestování sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně. Doporučuje se zimní výbava, při cestách do hor i sněhové řetězy,“  uvedl Český hydrometeorologický ústav.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>