Hydrometeorologové vydali výstrahu. Ta se týká velmi vysokých teplot a rizika požárů

Hydrometeorologové vydali dnes výstrahu, která upozorňuje na rizika vzniku požárů a velmi vysokých teplot. Podle nich by lidé měli být obezřetní při manipulaci s ohněm ve volné přírodě. Současně meteorologové varují před vysokými venkovními teplotami, které mohou v následujících dnech atakovat i 34 stupňů Celsia.

tropická vedra, sucho, morguefile.comFoto: Ilustrační, morguefile.com

„Počasí u nás bude ovlivňovat rozsáhlá oblast vyššího tlaku vzduchu nad jihozápadní a jižní Evropou. Zítra večer (22.června) postoupí ze západní do střední Evropy studená fronta, před kterou k nám bude vrcholit příliv teplého vzduchu od jihozápadu. V teplém jihozápadním proudění vystoupí ve čtvrtek teploty vzduchu na většině území Čech a na jižní a střední Moravě nad 31 °C, v západních a středních Čechách a v Praze místy i nad 34 °C,“  uvedl ČHMÚ.

Současně meteorologové varují před rizikem vzniku požárů. Podle nich by se lidé měli ve volné přísadě chovat velice obezřetně. „V lesích, ale i jinde v přírodě nerozdělávat oheň, nevypalovat trávu, neodhazovat cigaretové nedopalky na zem, nepoužívat přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně,“  doplnili meteorologové ke své výstraze.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>