Jaro začalo, ale mráz v dalších dnech nepoleví. Oteplit by se mělo až na počátku dubna

Ačkoliv dnes oficiálně začalo astronomické jaro, mrazy zdaleka nekončí. Podle předpovědí nás v následujících dnech čekají noční teploty hluboko pod bodem mrazu, denní ovšem budou stoupat. Podle předpovědí by se oteplit mělo někdy na počátku dubna. 

zima-mraz-pocasi-zdroj-wikimedia-orgFoto: Ilustrační, wikimedia.org

Již ve středu 21. března se očekává nástup oblačnosti, místy slabé sněžení. V průběhu dne by mělo docházet k ubývání oblačnosti až do vyjasnění. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem 3 stupňů Celsia. Noční teploty budou v rozmezí -3 až -6 stupňů Celsia. Vítr bude severovýchodní o síle 3 až 5 m/s. V noci na čtvrtek hrozí dokonce zmrazky na silnicích. Opatrní by měli být především řidiči.

Ve čtvrtek by mělo být polojasno až skoro jasno, od severozápadu postupně oblačno až zataženo. V průběhu dne bude docházet místy k sněžení, v nižších výškách dokonce k srážkám smíšeným. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat v rozmení 1 až 4 stupňů Celsia, noční teploty budou o poznání nižší (kolem -5 stupňů Celsia).

V pátek se očekává oblačno až zataženo, místy sněžení. Odpoledne a v průběhu večera dojde k ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem 3 až 6 stupňů Celsia, noční – 3 stupňů Celsia.

Nástup klasického jarního počasí se podle dlouhodobých předpovědí očekává někdy v první polovině dubna, kdy i noční teploty budou pozvolna stoupat k plusovým hodnotám.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat