Jednotky dobrovolných hasičů se mohou dočkat peněz

Více jak 11 milionů korun hodlá rozdělit v letošním roce kraj mezi jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí. O tyto peníze mohou již od konce ledna žádat jednotlivé obce. Na rozdělení těchto finančních prostředků jsou stanovena pravidla, která se týkají také žádostí. 

průtrž mračen a silný vítr lámal v blovicích stromy, zdroj - hasiči BloviceFoto: Ilustrační, zdroj: Hasiči města Blovice

„Plzeňský kraj vyhlásil dotační program s názvem „Podpora jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí Plzeňského kraje v roce 2018“ a k jeho administraci vydává pravidla. Ta stanoví jednotný postup pro poskytování finanční podpory obcím na činnost jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí (dále též JSDHO). Cílem programu je zabezpečení a systematická podpora plošného pokrytí území kraje jednotkami požární ochrany v souladu s „Koncepcí požární ochrany Plzeňského kraje“, uvedla Petra Jarošová z Krajského úřadu Plzeňského kraje.

Finanční podpora z tohoto programu může být poskytnuta pouze obci, která je zřizovatelem jednotky sboru dobrovolných hasičů, jenž je zařazena do plošného pokrytí území Plzeňského kraje jednotkami požární ochrany.

„Účelem, na který mohou být peněžní prostředky z tohoto programu poskytnuty, jsou potřeby JSDHO. Finanční podpora tohoto programu však není určena na výchovné, preventivní, sportovní (včetně požárního sportu), spolkové a kulturní aktivity v oblasti požární ochrany ani na výstavbu, opravu či vybavení požárních zbrojnic obcí nebo jiných staveb,“  doplnila Jarošová. O dotace tak mohou zájemci žádat skrze webový portál Plzeňského kraje. 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat