Kriminalisté rozbili další pěstírny marihuany. Pěstitelé jsou stíháni na svobodě

Kriminalistům se povedlo odhalit další nelegální pěstírny marihuany. Jednu z nich objevili v obci Obora, druhou ve Lhotě u Plzně. Při zátahu na pěstírny se jim navíc povedlo chytit také samotné pěstitele. Těmi jsou muži ve věku 41 a 52 let.

pěstírna marjánky na jižním Plzeňku, policie.czFoto: Autentické foto – muž proměnil byt v pěstírnu „marjánky“, policie.cz

„Policisté z 2. oddělení obecné kriminality, služby kriminální policie a vyšetřování, územního odboru Plzeň – venkov na základě vlastního šetření v úterý 10.5.2016 odhalili dvě tzv. indoor pěstírny konopí.  V prvním případě 41letý muž pěstoval konopí u sebe doma v obci Obora. Kriminalisté při domovní prohlídce nalezli ve sklepě domu 81 rostlin vysokých přibližně 60 až 80 centimetrů. Dalších 53 rostlin o výšce 80 až 100 centimetrů zajistili stejný den na půdě domu ve Lhotě u Plzně, kde je pěstoval 52letý muž. Oba pěstovali konopí, tedy látku, která je zařazena do seznamu zakázaných omamných a psychotropních látek a jedů v pěstebních stanech,“  upřesnila policejní mluvčí Martina Korandová.

Kriminalisté na obou místech zajistili také ventilátory, svítidla, hnojiva a další předměty, které jsou nutné k úspěšnému pěstování marihuany.

„Policisté zahájili úkony trestního řízení ve věci podezření ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Oba muže v úterý zadrželi a po provedených úkonech je propustili. Vyšetřování probíhá na svobodě. Zajištěné rostliny poslali kriminalisté na expertízu a na případu dále pracují,“  doplnila Korandová.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>