Letošní ročník Historic Rallye Kramolín se neuskuteční. Za vším je rekonstrukce silnic

Právě dnes oznámil Rallye klub historických automobilů (RKHA), jenž je tradičním pořadatelem divácky oblíbené Historic Rallye Kramolín, že letošní závod historických vozů se neuskuteční. Podle jejich vyjádření je za vším rekonstrukce silnic. Ačkoliv se tak do poslední chvíle organizátoři snažili vyjednat s úřady jinou trasu závodu, záměr se nezdařil.

rallye kramolín 2015, Plzeňsko na dlaniFoto: Ilustrační – Historic rallye Kramolín 2015, autor: Plzeňsko na dlani

„Vedení soutěže se 13.7.2016 rozhodlo VI. HISTORIC RALLYE KRAMOLÍN zrušit, a to z důvodu kolize termínu s termínem rekonstrukce vozovek v prostoru konání soutěže. Nadále se intenzivně jednalo s místními úřady o mnoha alternativách, kde soutěž odjet, ale v dané lokalitě vedou objízdné trasy pro rekonstruované úseky, a tak mnoho možností není. Dokázali jsme vyjednat náhradní úsek o délce 4,5km. Vedení soutěže usoudilo, že za daných podmínek nedokážeme posádkám – na tomto úseku – nabídnout kvalitní soutěž za přijatelné náklady. Pro další možné lokality je nereálné do termínu soutěže získat potřebná povolení,“  upřesnil předseda RKHA Petr Šulc.

Podle něho se klub nyní zaměří na jednání s úřady, kdy budou jednat o trasách rychlostních zkoušek na další sezónu.

„Velice děkuji za pochopení našeho rozhodnutí a těším se na setkání s Vámi při našich dalších podnicích,“  doplnil Šulc.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat