Letošní ročník tradiční Rallye Kramolín je v ohrožení. Důvodem je rekonstrukce silnice

Letošní ročník tradičního a oblíbeného závodu historických automobilů Rallye Kramolín je v ohrožení. Ačkoliv se tak organizátoři závodu snaží o uskutečnění této akce, není jisté, zda se to nakonec podaří. Jak se nám podařilo zjistit, za vším stojí rekonstrukce silnice z Kramolína do Myslíva, k níž dojde v této době. Z tohoto důvodu proto silničáři odmítají organizátorům dát povolení. Měsíční přípravy, které organizátoři již věnovali přípravě tohoto závodu, přijdou tak nejspíše vniveč.

rallye Kramolín, pos. Ertl Roman, pndFoto: Ilustrační – Rallye Kramolín 2015, Plzeňsko na dlani

„Nedostali jsme povolení od správce komunikací z důvodu rekonstrukce. Jednání jsou opět na začátku. Hledáme nový termín. Pokud se to povede dohodnout, budou závody o něco později, a to jen v případě, že dokážeme vybojovat povolení na zrekonstruovaném úseku,“  uvedl Rallye klub historických automobilů na svém profilu na sociálních sítích.

„Problém je v tom, že i kdybychom vynechali úsek, kde bude probíhat oprava, tak po zbylé části rychlostní zkoušky povede v době rekonstrukce objížďka. Tím pádem není možné úsek uzavřít ani ve zkrácené verzi,“  vysvětlili a doplnili organizátoři.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>