Lupič vystřelil na mladou barmanku! Projektil ženu naštěstí nezasáhl

V noci na dnešek došlo v Plzni k loupežnému přepadení obsluhy jednoho z tamních barů. Krátce před půl jednou totiž vstoupil do baru v centru města jedenadvacetiletý muž z Klatovska, který byl ozbrojen pistolí. Po barmance, která tam v tu dobu byla, chtěl muž všechny peníze. Když mu mladá žena řekla, že žádné nemá, muž vystřelil z pistole směrem k ní. Jen velkým zázrakem však projektil ženu nezasáhl.

lupič, policie.czFoto: Ilustrační, policie.cz

„Zhruba deset minut před půl jednou ráno bar navštívil muž oblečený v černém oděvu maskován kapucí. Přistoupil k barovému pultu. Střelnou zbraní, kterou držel v ruce, namířil na poškozenou a požadoval vydání finanční hotovosti. Když žena odvětila, že žádné peníze nemá, vystřelil jejím směrem. Projektil ženu minul a zasáhl zeď. Vyděšená dívka následně v obavě o svůj život vydala podezřelému veškerou finanční hotovost. S penězi pachatel ihned z místa činu utekl,“  sdělila mluvčí policistů Hana Štefflová.

kulka se zavrtala do zdi, policie.czFoto: Autentické foto z místa činu – kulka minula barmanku a zavrtala se do zdi, policie.cz

Jak mluvčí ještě doplnila, jen díky pohotové reakci napadené ženy, která okamžitě, jak lupič z baru utekl, zavolala na linku policie, se povedlo tohoto pachatele bleskurychle zadržet.

kulka, kterou policisté vyndali ze zdi, policie.czFoto: Autentické foto z místa činu – kulka vyjmutá ze zdi, policie.cz

„V průběhu šetření události bylo zjištěno, že se jedná o teprve 21letého muže z Klatovska. U něj byla nalezena jak předmětná zbraň, tak i uloupené peníze. Mladý muž se mimo jiné podrobil i orientační dechové zkoušce ke zjištění, zda takto nejednal pod vlivem alkoholu. Test byl negativní. Stejný výsledek přinesla i zkouška na omamné a psychotropní látky a jedy. Policisté navíc zjistili, že mladý muž má čistý rejstřík trestů. Co ho k tomuto jednání vedlo, nyní zjišťují vyšetřovatelé,“  doplnila mluvčí.

Zajištěná pistole, kterou policisté u muže našli, okamžitě putovala ke znaleckému zkoumání. Jelikož však existovala obava, že muž má další zbraně, policisté provedli v jeho bytě také domovní prohlídku. Během ní policisté nalezli v jeho bytě dalšího muže, který byl v hledáčku policistů. Jak se totiž ukázalo, tento muž se totiž od roku 2013 ukrýval před vězením!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat