Město Plzeň čelí dvěma žalobám. Ty na ně podala k soudu firma, která stavěla Nové divadlo

Město Plzeň čelí v současné době hned dvěma žalobám, které se týkají výstavby budovy Nového divadla. Podle všeho žalobu na město podala firma Hochtief, která se touto žalobou domáhá uhrazení 30 milionů korun za vícepráce a další jiné práce. Město Plzeň se totiž rozhodlo, že firmě za vícepráce platit nebude. Celá věc tak skončí u soudu. S informací přišel na včerejším zasedání plzeňského zastupitelstva technický náměstek primátora Pavel Šindelář.

Nové divadlo plzen, wikimedia.orgFoto: Budova Nového divadla v Plzni, zdroj: wikimedia.org

Podle jeho slov se jedna z žalob týká neuhrazení víceprací v ceně 25 milionů korun za odvoz zeminy. Druhá žaloba se pak týká prací, které město odmítlo zaplatit, neboť se domnívalo, že práce nebyly odvedeny správně. Tato žaloba se tak týká částky 5 milionů korun. Město tak má dlužit firmě rovných třicet milionů korun.

Přitom již v roce 2014 tehdejší zastupitelé města rozhodli, že město nechá firmu dodělat Nové divadlo, poté se s ní bude soudit ohledně jejich požadavků na tyto úhrady. Firma však krátce na to přišla s mimosoudní dohodou, v níž chtěla, aby město vše uhradilo, aniž by celá věc musela skončit u soudu. To však město rázně odmítlo. Město tak má nyní lhůtu třiceti dnů na to, aby se vyjádřilo. Poté již začne mezi nimi a firmou soudní spor.

Vedení města si však je jisté, že u soudu uspějí. Podle jejich názoru nemá firma na úhradu nárok. Zda se s jejich názorem ztotožní ovšem také soud a nedojde k možnému navýšení dalších nákladů, které bude muset město následně uhradit, se teprve ukáže. První výsledek tak lze očekávat přibližně za rok, kdy by mělo padnout již první soudní rozhodnutí.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>