Městský ústav sociálních služeb hledá pečovatele a sestry. Zájemců je mnoho, ale jen málokdo to zvládne!

Poměrně ve složité situaci se nachází plzeňský městský ústav sociálních služeb, kterému v současné době chybí několik zdravotních sester a pečovatelů. Jeden z největších poskytovatelů sociálních služeb na území západočeské metropole se proto nyní všemožně snaží oslovovat případné zájemce, kdy uchazečům nabízí pozice i na zkrácený úvazek. Nový personál tento ústav hledá také mezi maminkami na mateřské dovolené, seniory i například studenty. Okamžitě může toto zařízení, jež má kolem 240 zdravotních sester a pečovatelek, zaměstnat dokonce několik desítek lidí.

péče o seniory, zdroj - Stř.zdrav.škola FMFoto: Ilustrační – zdravotní sestra pečuje o seniorku, zdroj: zdrskolafm.cz

„Stárnoucí populace a rostoucí počet seniorů, to je skutečnost, na niž musí Plzeň reagovat. Bohužel právě v oblasti péče o seniory a o osoby se zdravotním postižením se zařízení potýkají dlouhodobě s nedostatkem zaměstnanců, a to i přesto, že se snaží nabízet zajímavé platové podmínky a nejrůznější benefity,“  uvedl plzeňský primátor Martin Zrzavecký. Městský ústav sociálních služeb města Plzně provozuje různá zařízení sociální péče v Plzni již přes 26 let.

Podle náměstkyně primátora pro oblast školství a sociálních věcí Evy Herinkové má zdravotní sestra zaměstnaná v městském ústavu průměrný měsíční plat 30 tisíc korun bez přesčasových hodin, pracovník v sociálních službách pak bez přesčasů 16500 korun. „V rámci benefitů nabízíme pro zaměstnance na pozici ‚zdravotní sestra‘ možnost přidělení služebního bytu, trvalý pracovní poměr, stabilizační, mimořádné, cílové a roční odměny, příspěvek na stravování, penzijní připojištění, vstupenky na kulturní akce, hokejové a fotbalové zápasy a další bonusy,“  sdělila Eva Herinková.

„Okamžitě můžeme zaměstnat desítky lidí,“  doplnil ředitel Městského ústavu sociálních služeb města Plzně Vladimír Chuchler. Podle jeho slov provoz nyní často zajišťuje personál na úkor svého volna. „Vždyť ta naše děvčata už nemají chvilku volna, klienty bez pomoci nenechají, ač nevědí, kam skočit dřív. Potřebují si oddychnout a nabrat síly. Mají své zájmy a životní cíle a my chceme mít spokojený personál. Zaměstnanci jsou to nejcennější, co máme. Smekám před nimi,“  dodal Chuchler.

Zájemci o práci sice mají o zaměstnání v ústavu zájem, ale v mnoha případech jen do doby, než zjistí, co vše tato práce obnáší. „Nedovedou si to představit ani ti, kteří doma o babičku nebo dědečka pečují. A mnoho uchazečů, i když nastoupí, nevydrží ani ve zkušební době,“  uvedla vedoucí pečovatelských a ošetřovatelských služeb Městského ústavu sociální péče města Plzně Jaroslava Kaiserová.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>