Meteorologové varují před vysokými teplotami. Ty mohou překročit až 36 stupňů

Již na čtvrtek a pátek vydali meteorologové varování. Podle nich se objeví v následujících dvou dnech na území Česka poměrně vysoké venkovní teploty. Ty mohou na mnoha místech překročit až 36 stupňů Celsia ve stínu.

tropická vedra, sucho, morguefile.comFoto: Ilustrační – ve čtvrtek a pátek hrozí tropické teploty, zdroj: morguefile.com

Podle meteorologů a zdravotníků by lidé měli dodržovat pitný režim. Současně je nutné se vyhýbat pobytu na přímém slunci v době mezi 11. – 15. hodinou.

Již v pátek večer by však mělo dojít v západní části Čech k výskytu ojedinělých bouřek, v jejichž průběhu se může objevit také krupobití a silný vítr. Na sobotu bude během dne jasno. V průběhu odpoledne a večera přijde oblačnost, která může být nahrazena bouřkami, jež mohou být navíc doprovázeny výrazným větrem a krupobitím.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>