Meteorologové vydali výstrahu před silným větrem a hrozbou povodní

Meteorologové vydali dnes výstrahu, která se týká hrozby povodní a silného větru. Podle nich může na jihu Čech a v Plzeňském kraji dojít k odtávání sněhu a tím zvýšenému riziku záplav. Jejich výstraha se však netýká jen povodní, ale také silného větru, který od středy zasáhne také tento region.

povodně rokycansko 2013, youtubeFoto: Ilustrační, zdroj: youtube.com

„V důsledku oteplování a tání sněhové pokrývky v kombinaci s dešťovými srážkami a silným větrem jsou hladiny vodních toků na vzestupu,”  uvedl dnes ČHMÚ. Podle něj by nejvíce srážek mělo spadnout v Jizerských horách a na Šumavě. Pro Plzeňský kraj tak zatím platí povodňová bdělost.

Od středečního rána bude navíc zesilovat také vítr, který může místy dosahovat rychlosti až 90 kilometrů v hodině. „Na horách bude vát silný vítr, který v nárazech může přesáhnout i 110 km/h. Vítr bude ve středu večer od severu zvolna slábnout. Silný nárazový vítr očekáváme i ve čtvrtek a v pátek,”  sdělili meteorologové s tím, že předpověď budou ještě upřesňovat.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>