Ministr vnitra přijel do Plzně představit pilotní projekt. Ten má pomoci s kriminalitou cizinců

Ministr vnitra Milan Chovanec společně s policejním prezidentem Tomášem Tuhým jednali včera v Plzeňském kraji se zástupci krajské i místní samosprávy. Pokračovali tak v debatě o bezpečnosti v místech s velkou koncentrací zahraničních zaměstnanců. Jedním z výstupů jednání je posílení výkonu služby Policie ČR v dotčených lokalitách.

ministr vnitra přijel řešit kriminalitu cizinců v Plzni, zdroj - KÚPkFoto: Setkání ministra vnitra a policejního prezidenta se zástupci místní samosprávy, zdroj: KÚPk

„Vytvořili jsme pilotní projekt, který ukazuje, že zaměstnávání cizinců a jejich ubytování s sebou nenese pouze benefity pro zaměstnavatele, ale i určitá rizika a problémy. Ty chceme popsat a řešit. Výsledky projektu chceme následně aplikovat na celou republiku,“  sdělil ministr vnitra Milan Chovanec. Podle něj musí část odpovědnosti převzít i zaměstnavatelé, případně pracovní agentury.

„Není totiž možné, aby sem firmy dovážely zaměstnance za účelem svého zisku a problémy nechávaly na státu. Pomoci tomu může i změna legislativy,“  dodal ministr vnitra. Zda se ovšem podaří v českém právním prostředí takovou změnu legislativy vůbec prosadit, je velkou otázkou do neznáma. Doposud se totiž podobnou problematikou nikdo ze současných ani minulých čelních politiků nezabýval. Tento nezájem se tak mohl podepsat na prohloubení problému s cizinci a jejich kriminalitou.

Jednání s ministrem vnitra a policejním prezidentem se zúčastnil také hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard, který aktivitu ministerstva vnitra vyzdvihl a zdůraznil, že bezpečnost obyvatel kraje je podle něho na prvním místě. Setkání byli přítomni také primátor Plzně Martin Zrzavecký, starosta Rokycan Václav Kočí, starosta Tachova Jiří Struček, starosta Stříbra Karel Lukeš a starosta Boru Petr Myslivec. Jednání proběhlo v souvislosti se vznikem pracovní skupiny, která má problematiku řešit a zastřešuje ji Ministerstvo vnitra.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>