Mladíci lezli po odstavených vagónech. Jednoho zasáhl elektrický výboj

Včera, krátce po devatenácté hodině, vyjížděli plzeňští záchranáři a hasiči k události, při níž došlo k závažnému úrazu asi sedmnáctiletého chlapce. Toho zasáhl elektrický výboj vysokého napětí poté, co mladík lezl po odstavených vagónech na zastávce Jižní Předměstí. Mladík utrpěl vážná zranění a popáleniny, s nimiž musel být přepraven do nemocnice.

lékař letecké záchranky ošetřuje zraněnéhoFoto: Ilustrační – lékař LZS zajišťuje zraněného muže, Plzeňsko na dlani

„Strážníci městské policie byli na místě jako první. Nedaleko prováděli hlídkovou činnost, když jejich pozornost upoutal velký záblesk s výbuchem. Ihned se rozeběhli směrem, odkud zvuk a světlo vycházeli. Na místě pak uviděli mladého chlapce, jak v šoku vbíhá na koleje. Ukazoval na vlak a říkal, že tam leží jeho kamarád, kterého zasáhl elektrický proud. Strážníci v telefonickém spojení s dispečerem záchranky začali zraněnému chlapci poskytovat urychleně nezbytnou pomoc, zejména museli dohašovat oblečení, které ještě doutnalo. Snažili se přitom všem chlapce udržovat při vědomí a v klidu. Během krátké doby na místo dorazila i drážní HZS, která společně se strážníky chlapce naložila opatrně na přepravní nosítka a odnesla na nástupiště, kde si jej do péče převzali záchranáři,“  sdělila k případu mluvčí plzeňských strážníků Jana Pužmanová.

Podle našich zjištění museli záchranáři mladíka na místě ošetřovat neboť výboj, který jej zasáhl, způsobil chlapci vážná zranění. Podle našich informací byl mladík poté převezen na Emergency ve FN v Plzni. Tamní lékaři se však rozhodli o jeho dalším transportu na pražskou Kliniku popáleninové medicíny, neboť rozsah popálenin byl značný. Do Prahy tak mladíka musel transportovat záchranářský vrtulník. Mladík v důsledku výboje utrpěl popáleniny na více jak 70% povrchu těla. Jeho stav je tak kritický.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>