Most generála Pattona se konečně dočká rekonstrukce. Stát by měl uvolnit finanční prostředky

Hned dva velké dopravní projekty by mohl spustit stát v příštím roce. Oba projekty se tak budou týkat především krajské metropole – Plzně. Konkrétně se tak jedná o rekonstrukci mostu generála Pattona a silnice I.třídy v úseku Třemošenský rybník – Orlík. Oba tyto dopravní projekty souvisí s návrhem rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury na příští rok, který v pondělí schválila vláda. Ten počítá s 82 miliardami korun. Největší část z těchto peněz totiž půjde v roce 2017 do rozvoje a oprav silniční sítě.

most gen.pattona, zdroj - plzen.euFoto. Ilustrační – most generála Pattona v Plzni, zdroj: plzen.eu

Celkem tedy 45,75 miliardy korun by mělo z rozpočtu fondu získat Ředitelství silnic a dálnic České republiky (ŘSD), které má na starosti celou dálniční síť a síť silnic první třídy. Na území města Plzně má právě ŘSD připraveny dva zmíněné projekty.

Podle náměstka pro oblast dopravy a životního prostředí Petra Náhlíka by Plzeň velmi uvítala, kdyby v roce 2017 byla v Plzni na trase sever – jih zahájena i rekonstrukce silnice I. třídy v úseku Třemošenský rybník – Orlík.

„Tento úsek je pro dopravu na trase sever – jih úzkým hrdlem, protože jak trasa v Plzni od mostu generála Pattona po Lidické a Plaské ulici do Bolevce, tak obchvat Třemošné již mají dostatečné parametry. Plzeňská správa ŘSD i město Plzeň jsou již od roku 2015 připraveny tento úsek vybudovat,“  sdělil Petr Náhlík.

Tato stavba měla být zahájena už letos, kvůli loňské změně zákona o vlivu staveb na životní prostředí však byla odložena. Město Plzeň pro tuto státní stavbu již před více jak 10 lety vykoupilo pozemky za zhruba 6 milionů korun, které v listopadu loňského roku předalo do rukou ŘSD. V roce 2016 tak ŘSD v Plzni realizuje pouze stavbu I/20 Studentská ulice, úsek Plaská – Gerská, kde investorem je ŘSD, podíl města činí 30 milionů korun.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat