Muž navezl seno k zatravněnému břehu potoka a zapálil jej. Když na místo přijeli hasiči, vyběhl na ně!

Dnes, krátce po dvacáté hodině, vyjížděli hasiči k požáru u Chocenic, kde hořelo staré navezené seno v zatravněném porostu u potoka. K požáru došlo v nepřístupném terénu. Když hasiči přijeli na místo události, vyběhl na ně jakýsi starší muž s tím, že tam pálí seno. Po hasičích muž chtěl, aby ihned odjeli. Podle našich informací byl tento muž na hasiče poměrně nepříjemný s tím, že místo pálení si sám hlídá a má ho údajně pod kontrolou. První jednotka hasičů, která přijela na místo události, šla proto s mužem k místu požáru obhlédnout situaci. Když hasiči na vlastní oči viděli, jak se oheň rozšířil, rozhodli se zavolat posily. V tu chvíli muž však rázem otočil a začal tvrdit, že neví, kdo to zapálil.

požár u blovic - pálení trávy a sena, Pnd + Josef sýkoraFoto: Autentické foto, Plzeňsko na dlani

„Dojeli jsme na místo, kde byla tři ohniska. Tak jsem ohlásil na KOPIS  (pozn.red.: operační středisko hasičů), že se jedná o tři ohniska a že na místě je muž, který pálí seno. On v tu chvíli obrátil, že nic nepálí a že jel jen kolem. Navíc nám také řekl, že včera tam navozil to seno a dnes to asi někdo podpálil,“  popsal chování muže jeden ze zasahujících hasičů, jehož jméno ale zveřejňovat nebudeme.

požár slámy u chocenic, hasiči bloviceFoto: Autentické foto – hasiči likvidují ohnisko požáru, Plzeňsko na dlani

Podle zdroje blízkého hasičům tak vše nasvědčuje spíše tomu, že tam muž navezl seno s tím, že chtěl nejspíše vypálit starý strom, který tam stál u břehu potoka. Oheň se muži nejspíše vymkl kontrole a rozšířil se.

Požár hasičům oznámili až náhodní svědci, kteří jeli v autě po silnici. Ti si také během jízdy všimli hustého dýmu, který se odtamtud valil.  Na místě muselo zasahovat několik jednotek hasičů, kterým se oheň povedlo dostat pod kontrolu za necelých dvacet minut. Na místo požáru přijel následně také hasičský vyšetřovatel.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>