Muž neposkytl pomoc své zraněné matce. Ta po dvou dnech zemřela v posteli

Domažličtí policisté zahájili trestní stíhání třiapadesátiletého muže z Blížejovska. Toho viní, že neposkytl pomoc své zraněné matce, která na sebe strhla umyvadlo a zranila se. Muži hrozí v případě uznání viny dvouletý trest odnětí svobody.

pohřební služba s rakví jde pro mrtvou ženu, krimi-lzen.czFoto: Ilustrační, fotoarchiv Plzeňsko na dlani

„Domažličtí kriminalisté zahájili trestní stíhání třiapadesátiletého muže z Blížejovska, kterého obvinili ze spáchání trestného činu neposkytnutí pomoci. Podle ustanovení trestního zákoníku bude potrestán odnětím svobody až na dva roky ten, kdo osobě, která je v nebezpečí smrti nebo jeví známky vážné poruchy zdraví nebo jiného vážného onemocnění, neposkytne potřebnou pomoc. Což se stalo právě v místě bydliště obviněného počátkem loňského roku,“  sdělila policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Tehdy muž nalezl svoji matku ležící na podlaze v koupelně. Žena totiž upadla a strhla na sebe porcelánové umyvadlo. Syn místo toho, aby matce přivolal lékaře, odvedl ji do postele. Tam ji po dvou dnech nalezl již mrtvou!

„Nepřivolal jí lékaře, ani nijak nezajistil její ošetření. Po dvou dnech našel svoji matku mrtvou. Smrt nastala z příčin vnitřních chorobných, jednalo se o polymorfní a navíc těžce zraněnou pacientku. Včasná hospitalizace poškozené by zvýšila možnost zachování jejího života. Onemocnění ženy jistě nepomohlo ani to, že syn věděl, že matka má užívat léky, včetně inzulinu. Léky však neužívala a více než rok předtím nebyla na lékařské prohlídce. Obviněný je stíhán na svobodě,“  doplnila policejní mluvčí.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>