Muž sliboval lidem nákup letenek. Jak se ukázalo, byl to rafinovaný podvodník

Policisté v těchto dnech obvinili pětačtyřicetiletého muže, který měl z několika lidí vylákat peníze na údajný nákup letenek. Muž se totiž vydával za pracovníka cestovní agentury. Důvěřivým lidem tento muž sliboval, že jim zajistí výhodné letenky do různých destinací po celém světě. 

pouta, mpplzenFoto: Ilustrační, zdroj: MP Plzeň

„Na plzeňské policisty se v listopadu v roce 2015 a v průběhu roku 2016 obrátilo celkem 25 poškozených z celé České republiky s tím, že se zřejmě stali obětí podvodu. Tohoto protiprávního jednání se měl dopustit 45letý muž, který pracoval jako fyzická podnikající osoba zastupující cestovní agenturu se sídlem v Plzni,“  sdělila mluvčí policistů Veronika Hokrová.

Aktivity muže byly zaměřeny zejména na sjednání a zajišťování nákupu letenek do různých destinací po celém světě. Jeho prostřednictvím mělo dojít k nenaplnění nejméně pětadvaceti pohledávek. Jak se v průběhu policejního vyšetřování ukázalo, muž svým podvodným jednáním s největší pravděpodobností zpronevěřil částku 1 161 774 korun, která byla klienty společnosti vydána na uhrazení letenek. „Po přijetí prvního impulsu ze strany poškozených klientů následovalo náročné a zdlouhavé prověřování všech skutečností, kdy bylo mimo jiné zjištěno, že podobných skutků se muž v minulosti dopustil i na jiných místech České republiky, za které byl pravomocně potrestán. Na začátku tohoto týdne (dne 12. března 2018) plzeňští kriminalisté zahájili trestní stíhání jednatele plzeňské cestovní agentury – 45letého muže, kterého obvinili ze spáchání zločinu podvod. Obviněnému hrozí v pravomocném rozhodnutí až 8letý trest odnětí svobody,“  doplnila Hokrová.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat