Muž ukradl zboží za 45 korun, ve vězení může skončit až na tři roky. Jedná se totiž o recidivistu

Až tři roky ve vězení hrozí čtyřiatřicetiletému muži z Plzně za to, že ukradl v jednom z plzeňských obchodů zboží v hodnotě pouhých 45 korun. Dotyčný muž je podle všeho recidivistou, který podobné krádeže již v minulosti páchal. Nyní vzhledem k tomuto faktu reálně hrozí, že muž skončí za mřížemi na několik let.

zloděj-si-souká-věci-za-bundu-ilustrační-Pnd-Foto: Ilustrační – zloděj krade v obchodě, fotoarchiv Plzeňsko na dlani

„Až tříletý trest odnětí svobody může za své protiprávní jednání očekávat 34letý muž z Plzně. Ve čtvrtek odpoledne se totiž dopustil krádeže potravin v hodnotě pouhých 45 korun. Krátce před druhou hodinou odpolední na prodejní ploše jednoho z obchodních domů v centru Plzně z regálu vyjmul a do kapsy svého oděvu uschoval dva slané šátečky s různými příchutěmi. Aniž potraviny zaplatil, prošel pokladní zónou. Přestože se jednalo o krádež zboží v zanedbatelné hodnotě, hrozí za tento přečin pachateli až tříletý trest odnětí svobody,“  sdělila policejní mluvčí Hana Štefflová. Policisté totiž vzápětí zjistili, že se jedná o recidivistu, který byl za majetkovou trestnou činnost odsouzen již v roce 2015. Tehdy si muž u soudu ´vykoledoval´ podmíněný trest v délce 14 měsíců.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>