Muž z Blovicka neodevzdával tržby svému zaměstnavateli. Škoda je vysoká!

Kriminalisté v těchto dnech obvinili muže z Blovicka, jenž pracoval jako řidič v jedné z tamních firem, kde prováděl rozvoz krmných směsí zákazníkům. Kriminalisté tohoto muže viní z toho, že přibližně od konce loňského roku neodevzdával tržby od zákazníků svému zaměstnavateli, čímž se měl dopustit zpronevěry. Pokud soud muže shledá vinným, může skončit až na pět let ve vězení.

Pouta 2, www.morguefile.comFoto: Ilustrační, zdroj: morguefile.com

„Kriminalisté územního odboru Plzeň-venkov prováděli od poloviny listopadu loňského roku šetření k případu možné zpronevěry finanční hotovosti ve společnosti v obci Blovice. Účetní firmy na počátku listopadu zjistila, že jeden z jejich řidičů neodevzdává do pokladny svěřenou tržbu za rozvezené zboží. Celkem se jednalo o 15 případů v období od září do listopadu loňského roku. Podezřelý řidič odvezl krmnou směs zákazníkovi, převzal od něj platbu v hotovosti, tu však nepředal svému zaměstnavateli, ale použil pro svoji vlastní potřebu,“  sdělila k případu mluvčí policistů Markéta Fialová. Když vše vyšlo najevo, muž svému zaměstnavateli přislíbil, že peníze ve výši bezmála 408 tisíc korun vrátí.

„Nejenže k navrácení i přes urgence nedošlo, ale muž přestal docházet do zaměstnání a nepodařilo se ho ani jinak kontaktovat. Policejní komisař tedy dne 17. února 2017 předal 54letému muži usnesení o zahájení trestního stíhání pro přečin zpronevěry. Muži hrozí trest odnětí svobody v trvání od jednoho roku do pěti let,“  doplnila Fialová.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>