Muž ze Spáleného Poříčí dostal za podporu terorismu 39 měsíců vězení

Dvaadvacetiletý Jan Silovský ze Spáleného Poříčí se dnes u plzeňského krajského soudu dočkal soudního verdiktu. Silovský byl již od poloviny loňského roku ve vazbě, kde čekal na soud za to, že se chtěl přidat do řad bojovníků takzvaného Islámského státu (psali jsme zde). Dnes v Plzni padl rozsudek. Podle něho si muž odsedí 39 měsíců, navíc také absolvuje povinnou psychiatrickou léčbu.

ilustrační foto věz.služba, zdroj - vsčrFoto: Ilustrační, zdroj: VS ČR

Silovského usvědčilo jeho vlastní doznání, v němž vyšetřujícím policistům přiznal, že se chtěl dobrovolně zapojit do bojů Islámského státu. Díky tomuto doznání mohl soudce dnes vynést svůj verdikt. Obžalovanému nepomohlo ani to, že se jeho obhájce snažil žádat o další znalecké posudky z oboru psychiatrie. Tento návrh soudce Martin Kantor neakceptoval. Soudní verdikt však ještě není pravomocný, neboť obžalovaný se na místě odvolal. Případ tak půjde k Vrchnímu soudu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat