Na Blovicku řádil sériový zloděj. Vloupával se do zaparkovaných aut

Blovickým policistům se podařil vskutku ´husarský kousek´. Díky jejich precizní práci se jim povedlo odhalit pachatele série vloupání do zaparkovaných aut. K tomu došlo od začátku října. Policisté proto zvýšili ve městě dohled. Díky tomu se jim podařilo muže z Lounska chytit přímo v okamžiku, kdy se chystal znovu udeřit!

vloupání do vozu, policie.czFoto: Ilustrační – vloupání do vozu, zdroj: policie.cz

„Policisté z obvodního oddělení Blovice od začátku října 2016 zaznamenali ve svém územním obvodu zvýšený nárůst vloupání do zaparkovaných vozidel. Na Blovicku se stalo téměř nepsaným pravidlem, že v noci z pondělí na úterek nebo ze čtvrtka na pátek některé z aut bylo poškozeno neznámým pachatelem. Policisté v úzké spolupráci s kriminalisty z územního odboru Plzeň-venkov prováděli ve všech případech intenzivní šetření. Vzhledem ke způsobu provedení měli podezření, že by se mohlo jednat o stejného pachatele. Kriminalisté využili v případu mimo jiné svoji místní a osobní znalost,“   sdělila k pátrání po sériovém zloději policejní mluvčí Markéta Fialová.

Kruh série vloupání se tak uzavřel 15.listopadu, kdy kriminalisté z jižního Plzeňska po vyhodnocení všech případů naplánovali bezpečnostní opatření, které uskutečnili v noci z pondělí na úterý (14.-15.listopadu) v součinnosti s blovickými policisty.

„V jeho průběhu kolem třetí hodiny v noci kontrolovali 33letého muže z Lounska, který se dlouhodobě zdržuje na Blovicku. Muž měl u sebe ruční nářadí, visací zámek a rukavice. Kriminalistům doznal, že se potloukal po Blovicích a v Družstevní ulici za pomocí šroubováku rozlomil zámek dveří u vozidla značky Opel Astra. Z vozidla si odnesl pracovní rukavice, finanční hotovost a zámek. Kriminalisté měli již tuto skutečnost potvrzenou od kolegů, kteří poškozené vozidlo našli na uvedeném místě,“   doplnila Fialová.

Policisté proto okamžitě zadrženého muže převezli k výslechu. V jeho průběhu vyšlo najevo, že muž má na svědomí sérii vloupání do vozidel na území města.

„Policisté mu předali záznam o sdělení podezření pro přečin krádeže a poškození cizí věci, neboť v průběhu výslechu vyšlo najevo, že muž se vloupal na Blovicku do celkem deseti vozidel, a to i přesto, že již byl v minulosti za stejné skutky soudem odsouzen. Díky precizní práci policistů a kriminalistů z jižního Plzeňska teď mohou lidé s klidnějším srdcem parkovat svá vozidla v Blovicích. V případě uznání viny může být pachatel soudem potrestán odnětím svobody až na tři léta,“   dodala mluvčí Fialová.

 

 

One thought on “Na Blovicku řádil sériový zloděj. Vloupával se do zaparkovaných aut

  • 24.11.2016 at 13:53
    Permalink

    Takové recidivisty je třeba zmrskat bičem, parchanta

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat