Na veřejném setkání kolem průmyslového parku v Liticích bude nejspíše ´dusno´

Již zítra se od 17 hodin uskuteční v litickém lidovém domě setkání zástupců firmy Accolade a místní samosprávy. Cílem tohoto setkání, na němž se dá očekávat také účast veřejnosti, je debata všech zainteresovaných stran ohledně záměru výstavby dvou fabrik v lokalitě kolem Litic. S výstavbou těchto fabrik však nesouhlasí řada místních lidí (psali jsme zde). Účast odpůrců výstavby tohoto průmyslového parku se tak jistě dá očekávat. Již před týdnem proběhla v této souvislosti také demonstrace na plzeňském náměstí Republiky, kde zhruba dvě stě lidí protestovalo proti výstavbě těchto fabrik.

protest proti fabrice v liticích, zdroj - youtubeFoto: Protest na plzeňském náměstí Republiky, zdroj: youtube.com

Proti výstavbě obřího průmyslového parku, jež by měl v Liticích vzniknout, od počátku značně brojí místní obyvatelé, kteří se obávají nejen nárůstu dopravy, ale také dalších problémů, které vznik tohoto průmyslového areálu mohou provázet. Ve fabrikách, jež by v Liticích měly vzniknout, by mělo pracovat až 650 lidí. Toho se však místní lidé značně obávají.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>